لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ تهران ۰۴:۵۸

یک روز پس از مناظره دوم میان رقبای اصلی انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا، دونالد ترامپ که در سایه ویدئوی جنجالی منتشر شده از گفته‌های رکیک در مورد زنان در آن حاضر شده بود، تهدید کرد حملات بیشتری را علیه زندگی بیل و هیلاری کلینتون انجام دهد.

دونالد ترامپ ۱۹ مهر ماه گفته است «اگر آن‌ها می‌خواهند نوارهای بیشتری منتشر کنند که در آن‌های چیزهای نامناسبی گفته می‌شود، ما هم به صحبت کردن در مورد کارهای نامناسب بیل و هیلاری کلینتون ادامه می‌دهیم».

مناظره دوم هیلاری کلینتون از حزب دمکرات و دونالد ترامپ از حزب جمهوری‌خواه، در حالی انجام شده که هر یک از آن‌ها به حملات لفظی پی‌در‌پی به دیگری دست زده و اتهام‌های شخصی و جدی زیادی نیز در آن مطرح شده‌است.

همه این‌ها پس از آن است که روزنامه واشینگتن‌پست ویدئویی از مکالمه دونالد ترامپ را، از سال ۲۰۰۵ منتشر کرد. در این ویدئو آقای ترامپ با واژه‌های رکیکی درباره زنان صحبت کرده و از تلاش ناموفق‌اش برای همبستر شدن با زنی شوهر دار سخن گفته است.

آقای ترامپ در واکنش به این ویدئو، همچنان به حملات به زندگی شخصی بیل کلینتون، همسر هیلاری و رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا، و روابط فرازناشویی او ادامه داده‌است. او در این اتهام‌زنی‌ها پای خانم کلینتون را نیز به میان می‌کشد و او را نیز «مقصر» توصیف می‌کند.

نامزد حزب جمهوری‌خواه روز دوشنبه گفته است «برای دهه‌ها، هیلاری کلینتون کاملا از رفتار درنده شوهرش خبر داشته و به جای این‌که تلاش کند جلوی آن را بگیرد، حتی این امکان را برایش فراهم کرده تا بتواند به زنان بیشتری تعدی کند».

ترامپ سپس رقیب خود را در حمایت از حقوق زنان، به ریاکاری متهم کرده‌است.

وقتی این اتهام‌زنی‌ها در جریان مناظره دوم میان این دو رقیب از سوی آقای ترامپ علیه بیل کلینتون مطرح شد، خانم کلینتون تلاشی در ورود و واکنش نشان دادن به آ‌نها نکرده‌است. خانم کلینتون روز یک‌شنبه گفته بود «من هیچ وقت صلاحیت دیگر نامزدها برای ریاست جمهوری را زیر سئوال نبرده‌ام اما به نظرم دونالد ترامپ صلاحیت ریاست جمهوری را ندارد.»

او در عین حال گفته است مسائل تنها محدود به گفته‌های ترامپ در مورد زنان، در ویدئوی واشینگتن‌پست نیست، و او به افراد زیادی از دین‌ها و تبارهای دیگر، افراد کم‌توان و نظیر آن‌ها «توهین کرده» و «هرگز معذرت‌خواهی نکرده‌است».

انتخابات آمریکا در هشتم نوامبر برگزار می‌شود و ۴۵مین رئیس‌جمهوری نیز از ژانویه سال آینده هدایت دولت ایالات متحده را برعهده خواهد گرفت.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG