لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ تهران ۰۴:۳۴

وکیل ترامپ اتهام‌های رئیس پیشین اف‌بی‌آی را رد کرد


از راست: کومی و ترامپ

مارک کاسوُوتیز، وکیل دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری ایالات متحده، اتهام‌های وارد شده از طرف جیمز کومی، رئیس برکنار شده پلیس فدرال آمریکا، علیه آقای ترامپ را رد کرده‌است.

آقای کاسوُوتیز می‌گوید رئیس‌جمهوری آمریکا هرگز نخواسته بود که آقای کومی مانع از تحقیقات در مورد اتهام‌های مربوط به دخالت روسیه در انتخابات آمریکا شود. در بیانیه کاسوویتز گفته شده این‌که جیمز کومی بخشی از سخنان رد و بدل شده در گفت‌وگو با ترامپ را در اختیار فرد سومی قرار گرفته، خود باید به‌عنوان افشای اطلاعات، موضوع تحقیقات قرار گیرد.

جیمز کومی، ۱۸ خرداد ماه، در جلسه شهادت کمیته اطلاعاتی سنای آمریکا، دولت دونالد ترامپ را متهم کرد که با گفتن «دروغ‌های آشکار» سعی در «بدنام کردن» او داشته است.

آقای کومی گفته است رئیس‌جمهوری آمریکا از او خواسته‌است تحقیقات در مورد مایکل فلین، مشاور امنیت ملی پیشین خود را خاتمه دهد. آقای ترامپ در عین حال خواستار «وفاداری» آقای کومی شده بود.

جیمز کومی در بخشی از سخنان خود با اشاره به یک پست توئیتری از دونالد ترامپ که «جیمز کومی امیدوار باشد نوارهایی درباره گفت‌وگوهای ما وجود نداشته باشد، پیش از اینکه محتوای گفت‌وگوها را به رسانه‌ها درز دهد»، گفته بود:‌ «نیمه‌شب دوشنبه از خواب بیدار شدم، تا آن موقع فکر نمی‌کردم ممکن است یک تاییدیه‌ای وجود داشته باشد، یک نوار».

مدیر پیشین اف‌بی‌آی افزوده است «و برداشتم این بود که باید جریان این نشست را علنی کنم». او به همین دلیل از دوستش، که استاد دانشکده حقوق دانشگاه کلمبیا بود خواست تا یادداشت‌های او درباره دیدارش با ترامپ را رسانه‌ای کند.

این بخشی از گفته‌های کومی نیز مورد توجه وکیل آقای ترامپ قرار گرفته است. شبکه خبری فاکس به نقل از منابعی گفته‌است وکیل ترامپ به خاطر «افشای» اطلاعات مربوط به گفت‌وگوی رئیس‌جمهوری و کومی، و انتقال آن به دوستش، قصد دارد علیه او اقدام به شکایت کند.

البته شبکه خبری فاکس می‌گوید مشخص نیست چه زمانی مارک کاسوُوتیز اقدام به ارائه شکایت خواهد کرد، اما این موضوع نشان می‌دهد تیم ترامپ قصد دارد در پی سخنان جیمز کومی در سنا، به واکنش عملی دست بزند.

دیدن نظرات (۱۱)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است
XS
SM
MD
LG