لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ تهران ۰۲:۳۷

شمار کشته‌شدگان اعتراض‌های ونزوئلا از ۳۰ نفر گذشت


پلیس ونزوئلا با معترضانی که روز شنبه به خیابان‌های پایتخت آمده بودند درگیر شده است
بنا بر گزارش‌ها از ونزوئلا، روز شنبه، دوم فروردین، «سه نفر» دیگر از شهروندان آن کشور در جریان اعتراضاتی که طی هفته‌های گذشته ادامه داشته جان خود را از دست دادند و به این ترتیب شمار قربانیان به « ۳۳ تا ۳۴ نفر» رسیده است.

خبرگزاری رویترز از شاهدان و رسانه‌های محلی نقل کرده است که این سه نفر در پی جراحات ناشی از «شلیک گلوله» کشته شده‌اند.

قربانیان اخیر در شهرهای مختلف ونزوئلا، خارج از پایتخت، جان خود را از دست داده‌اند.

رویترز از قول رسانه‌ها و شاهدان در محل می‌گوید یکی از کشته‌شدگان در سن کریستوبال، راننده اتوبوسی بوده که از سر هدف شلیک گلوله قرار گرفته، در شهر آنده‌آن یکی از شهروندان در درگیری میان موتورسواران مسلح و معترضان کشته شده، در والنسیا نیز یک موتورسوار مسلح، یکی از معترضان را با شلیک گلوله به شکمش کشته است.

خبرگزاری آسوشیتدپرس نیز با انتشار گزارشی مشابه می‌گوید، مقام‌های رسمی در مورد این اخبار واکنشی نشان نداده‌اند.

در کاراکاس، پایتخت ونزوئلا، نیز نیروهای انتظامی با گروهی از معترضان که قصد مسدود کردن یک بزرگراه را داشتند درگیر شده است.

این درگیری پس از آن صورت گرفته که هزاران نفر از هواداران احزاب و گروه‌های مخالف نیکلاس مادورو، رئیس‌جمهوری آن کشور، با خواست آزادی دانشجویان بازداشت شده، دست به تظاهرات زده‌اند.

مخالفان که به مسائل گوناگونی از جمله شرایط اقتصادی و امنیتی در کشور معترض هستند، خواستار کناره‌گیری آقای مادورو از قدرت شده‌اند.

نیکلاس مادورو نیز به مخالفان تاخته و کشورهای خارجی، مانند آمریکا، را مسئول بحران پیش‌آمده معرفی کرده است.

واشینگتن چنین چیزی را رد کرده و با برخی دیگر کشورهای آمریکای لاتین برای یافتن راهی برای میانجی‌گری در بحران پیش‌آمده رایزنی کرده است.

مخالفان دولت ونزوئلا تا کنون پیشنهاد مادورو برای گفت‌وگو را نپذیرفته‌اند. آنها می‌گویند این گفت‌وگوها تنها به وجه دولت کمک کرده و نتیجه‌ای در بر نخواهد داشت.

رئیس‌جمهوری ونزوئلا نیز آنها را متهم کرده است که رد گفت‌وگوها، نشانه آن است که به جای مذاکره به دنبال قدرت هستند.
XS
SM
MD
LG