لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ تهران ۲۳:۲۶

حملات انتحاری در عراق ۲۰ کشته داد


دیمیتری چتوبایف، خبرنگار/عکاس آزاد روسی که روز یکشنبه همراه هشت سرباز آمریکایی کشته شد.

بر اثر حملات انتحاری در عراق در روز دوشنبه، هفتم مه، ۲۰ عراقی جان خود را از دست دادند. روز یکشنبه نيز هشت سرباز آمريکايی و يک خبرنگار روسی در عراق کشته شدند.


به گزارش خبرگزاری فرانسه، طارق دوليمی از افسران ارشد امنيتی در استان انبار گفت که بمب اول در بازاری در شمال رمادی منفجر شده و پانزده دقيقه بعد انفجار ديگری در ایستگاه بازرسی پليس واقع در دو کيلومتری محل انفجار اول رخ داد.


روز گذشته نيز حمله انتحاری به مقر پليس سامره صورت گرفت و هشت نفر از نيروهای آمريکايی در حمله ای غافلگيرکننده کشته شدند.


جو ادستروم از درجه داران روابط عمومی ارتش آمريکا گفته است که «ما بايد انتظار چنين روزهای سختی را داشته باشيم. دشمن آرام سر جای خود نمی شيند تا ما از شرشان خلاص شويم.»


گزارش دیگری حاکیست که چند خمپاره در جنوب غربی بغداد که شيعه نشين است بر خانه ای فرود آمد و پنج نفر از اعضای يک خانواده را کشت.


روز يکشنبه در همين منطقه، انفجار يک خودروی حامل بمب موجب کشته شدن ۳۳ نفر شده بود. اين گونه حملات به شورشيان سنی نسبت داده می شود.


اگر چه نيروهای مشترک آمريکايی و عراقی عمليات وسيعی را برای مهار خشونت های فرقه ای آغاز کردند ولی در بعضی مواقع خود اين نيروها قربانی حملات شورشيان قرار می گيرند.


در همین حال وزارت امور خارجه روسيه روز دوشنبه اعلام کرد که دولت اين کشور در حال بررسی خبرهايی است که طبق آن يک خبرنگار روسی که همراه نيروهای آمريکايی بوده کشته شده است.


به گزارش خبرگزاری های روسی خبرنگار کشته شده، برای آژانس «فوتو اکسپرس» واقع در مسکو کار می کرد.


زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG