لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ شهریور ۱۳۹۸ تهران ۰۷:۰۳

تجارت دو میلیارد دلاری لوازم آرایشی در خاورمیانه


پيش بينی می شود که در سال جاری فروش کل محصولات آرايشی در سطح جهان به ۱۹.۷ ميليارد دلار برسد.( عکس: AFP)

توليد کنندگان عطر و لوازم آرايشی، از کشورهای مختلف جهان، در نمايشگاه زيبايی خاورميانه، که ۲۸ ارديبهشت ماه در دبی برگزار می شود، شرکت می کنند.


کشورهای حاشيه خليج فارس بالاترين مصرف سرانه عطريات را در جهان دارا هستند و اين بازار خوبی برای اين توليد کنندگان به وجود آورده است.


سايت خبری الحيات که به زبان های عربی و انگليسی متشر می شود، می نويسد با دو ميليارد دلار فروش عطر و لوازم آرايشی، خاورميانه بايد جای بسيار خوشبويی باشد.


این سایت می افزاید: بنا بر آمارهای رسمی در سال های اخير فروش عطر و لوازم آرايشی در کشورهای عضو شورای همکاری خليج فارس رشد چشمگيری داشته است، به طوريکه متوسط مصرف سرانه عطر و لوازم آرايشی در اين کشورها از متوسط مصرف سرانه جهانی بالاتر رفته و به ۳۳۵ دلار در ماه رسيده است.


نمايشگاه های لوازم آرايشی که همه ساله در منطقه برگزار می شود، حکايت از رشد اين صنعت در خاورميانه دارد.


در سال ۲۰۰۶ فروش لوازم آرايشی در کشور امارات بيش از ۴۲۰ ميليون دلار بود که نسبت به سال پيش از آن ۸.۴ درصد رشد داشته است.


در سال گذشته فروش لوازم آرايشی در خاورميانه از مرز دو ميليارد دلار گذشت که نشانگر رشد جمعيت، توسعه تاسيسات فروشگاهی و درآمد بالايی است که مالياتی از آن کسر نمی شود و افزايش شديد قيمت نفت نيز آن را چند برابر کرده است.

همچنین در سال گذشته فروش لوازم آرايشی در خاورميانه از مرز دو ميليارد دلار گذشت که نشانگر رشد جمعيت، توسعه تاسيسات فروشگاهی و درآمد بالايی است که مالياتی از آن کسر نمی شود و افزايش شديد قيمت نفت نيز آن را چند برابر کرده است.


آندريا ورنر، مدير نمايشگاه زيبايی خاورميانه، می گويد که رشد مواد محافظت کننده پوست بيش از ساير بخش های لوازم آرايشی بوده و بين ۱۰ تا ۱۵ درصد در سال می باشد.


اين در حالی است که بين سال های ۲۰۰۱ تا ۲۰۰۶ بخش لوازم آرايشی در مجموع رشدی معادل پنج درصد در سال داشته است.


بنا به گزارش موسسه «يورومانيتور»، تقاضا برای محصولات طبيعی و ارگانيک بيشترين سهم را در رشد تقاضا برای محصولات آرايشی داشته است.


در منطقه خاورميانه تقاضا برای محصولات حلال نيز به سرعت رشد کرده است. پيش بينی می شود که در سال جاری فروش کل محصولات آرايشی در سطح جهان به ۱۹.۷ ميليارد دلار برسد.


در حال حاضر فقط در امارات متحده عربی بيش از سه هزار سالن آرايشی مشغول به کار هستند و اين تعداد در کل کشورهای حاشيه جنوبی خليج فارس به سی هزار سالن مي رسد.


سيزدهمين نمايشگاه بين المللی زيبائی خاورميانه از ۲۸ تا ۳۰ ارديبهشت ماه ۱۳۸۷ در دبی برگزار می شود که در آن ۹۷۰ شرکت کننده ۱۶۵۰ محصول از ۵۰ کشور جهان را به نمايش خواهند گذاشت.


پيش بينی می شود که امسال ۱۵ هزار بازديد کننده از ۱۰۰ کشور جهان از اين نمايشگاه ديدن کنند.


XS
SM
MD
LG