لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷ تهران ۲۰:۴۷

۲۱ پليس افغان بر اثر یک حمله انتحاری کشته شدند


حمله انتحاری يکی از روش های جنگی شورشيان در پنج سال گذشته بوده است.
يک حمله انتحاری بر مرکز پليس در شهر ترينکوت مرکز استان ارزگان ۲۱ پليس افغان کشته شده اند. گلاب خان يک مسول در فرماندهی پليس ارزگان گفت که در اين حمله انتحاری حدود ۲۰ پليس ديگر جراحت برداشته که وضعيت ۹ تن آن وخيم گزارش شده است.
وی افزود: «يک حمله انتحاری صبح امروز در مرکز پليس ما روی داد. حمله کننده با استفاده از اونيفورم پليس داخل پاسگاه امنيتی و ميدان تمرين اين سربازان شده بود. وی بمب همراه خود را منفجر کرده که در نتجيه آن بيش از ۴۰ سرباز ما کشته و زخمی شده اند.»
يک سخنگوی طالبان مسوليت اين حمله انتحاری را از سوی شورشيان برعهده گرفته است. قاری يوسف احمدی فردی که خود را سخنگوی طالبان معرفی می کند ادعا کرده که در اين حمله انتحاری ۲۷ پليس افغان کشته شده اند.
او در عين حال تاکيد کرده که انتحار کننده با استفاده از خدورو بمب گذاری شده اين حمله را انجام داده است. اما شاهدان عينی و مقامات محلی در استان ارزگان اين ادعای سخنگوی طالبان را کرده اند.

حمله انتحاری يکی از روش های جنگی شورشيان در پنج سال گذشته بوده است. حمله کنندگان انتحاری با استفاده از لباس های نظامی هر از چند گاهی حملاتی را انجام می دهند.

استفاده از اونيفورم پليس و ارتش افغانستان برای شورشيان به ويژه حمله گنندگان انتحاری به عنوان يک تاکتيک جنگی و عملياتی موفق تبديل شده است.

سال گذشته نيز حملات خونين مشابهی با استفاده از لباس پليس در کابل پايخت و قندوز در شمال افغانستان انجام شد.

پليس که تامين کننده امنيت شهروندان افغان است، بيشتر مورد حمله قرار می گيرد. گزارش شده است که در سال ۲۰۰۸ ميلادی بيش از ۸۵۰ پليس افغان کشته شده اند.

XS
SM
MD
LG