لینک‌های قابلیت دسترسی

یکشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۶ تهران ۱۹:۴۹

اتحادیه عرب خواستار خروج ارتش آمریکا از عراق شد


اتحاديه کشورهای عرب روز يکشنبه، چهارم مارس، از شورای امنيت سازمان ملل متحد خواست تا جدول زمانبندی خروج نيروهای خارجی از عراق را تعيين کند.

اتحاديه کشورهای عرب روز يکشنبه، چهارم مارس، از شورای امنيت سازمان ملل متحد خواست تا جدول زمانبندی خروج نيروهای خارجی از عراق را تعيين کند.


به گزارش رويترز، اتحاديه کشورهای عرب روز يکشنبه، چهارم مارس، از شورای امنيت سازمان ملل متحد خواست تا جدول زمان بندی خروج نيروهای خارجی از عراق را تعيين کند.


عمر موسی، دبير کل اتحاديه کشورهای عرب، که مرکز آن در قاهره است ليستی را ارائه کرد که به نظر اين سازمان می تواند بحران عراق را کاهش دهد.


از جمله پيشنهادات اين سازمان می توان از تقسيم عادلانه ثروت در عراق، خلع سلاح کردن شبه نظامی ها و خروج نيروهای خارجی از عراق نام برد.


عمر موسی در سخنرانی خود در گردهمايی وزيران خارجه عرب گفت که اين پيشنهادات بايد در قطعنامه شورای امنيت سازمان ملل گنجانده شود.و همه طرفين بايد از چنين قطعنامه ای پيروی کنند.


به گزارش رويترز، کشورهای عرب نفوذ چندانی در عراق ندارند و نماينده اين اتحاديه در عراق ژانويه گذشته به دليل خشم و ناراحتی از شرايط موجود عراق استعفا داد.


دولت امريکا هنوز قبول نکرده است تا جدول زمانبندی برای خروج نيروهای خود از عراق ارائه دهد.


اخيرا بسیاری از سياستمداران حزب دمکرات آمريکا نيز از دولت اين کشور خواستند تا زمانی را برای خروج ارتش آمريکا از عراق تعيين کند.


از جمله اين سياستمداران، هيلاری کلينتون از اعضای دموکرات مجلس سنا و نامزد انتخابات رياست جمهوری آمريکا است که خواستار تعيين يک مهلت ۹۰ روزه برای مشخص شدن جدول زمانبندی خروج نيروهای آمريکايی از عراق شده است.


XS
SM
MD
LG