لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۷ تهران ۱۱:۳۲

«بازداشت ۷۸ نفر از حجاج حمل کننده مواد مخدر در ایران»


نیروی انتظامی ۷۸ تن از دارندگان مواد مخدر در فرودگاه‌های کشور را بازداشت کرده است.
به گزارش خبرگزاری فارس، نیروی انتظامی جمهوری اسلامی تاکنون ۷۸ تن از دارندگان مواد مخدر را در فرودگاه‌های کشور بازداشت کرده است.

به گزارش اين خبرگزاری، مواد مخدر متعلق به این ۷۸ نفر قبل از خروج از ایران و سفر به کشور عربستان کشف و ضبط شد و حمل‌کنندگان مواد مخدر هم از سفر حج بازماندند.

فارس می افزاید: « تاکنون فقط يک نفر توانسته در مراسم اعزام حج تمتع با خود مواد مخدر به مدينه ببرد که در فرودگاه اين شهر توسط پليس عربستان بازداشت شد.»

در عمره گذشته ۱۶۰ نفر از زائران ايرانی به علت همراه داشتن مواد مخدر در فرودگاه‌های عربستان بازداشت و به زندان‌های طويل‌المدت محکوم شدند.

در همین حال، اسماعیل احمدی مقدم دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر اعلام کرد که بر اساس تحقيقات دو سال گذشته، تعداد معتادان در کشور يک ميليون و ۱۶۰ هزار نفر بود و طبق آمار سال ۲۰۰۸ ميلادی سازمان ملل متحد، معتادان به هروئين و ترياک ايران ۹۳۰ هزار نفر بودند.

به گزارش واحد مرکزی خبر، آقای احمدی مقدم، یکشنبه، در حاشیه نشست تخصصی معاونان پژوهشی و روسای گروه های آموزشی دانشگاه ها درباره مواد مخدر گفت: هر سال ۱۳۰ هزار نفر در معرض ورود به دايره معتادان دائم و تفننی هستند.

وی بدون اشاره به آمار دانش آموزان معتاد در مدارس، افزود: «در بررسی های انجام شده برخی از معتادان کشور در سنين دانش آموزی هستند و البته درصد بالايی نيست.»

وی درباره آمار ۳۰ هزار نفری دانش آموزان معتاد گفت: «اين آمار را نه تکذيب و نه تاييد می کنم.»

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG