لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷ تهران ۰۱:۴۰

گزينش ۳۸ بازيکن برای تيم ملی فوتبال


تیم ملی فوتبال ایران. (عکس:فارس)

نام ۳۸ بازيکن فوتبال ايران برای اخذ رواديد از سفارت عربستان سعودی اعلام شده است و ۲۵ نفر از این بازيکنان برای مسابقه انتخابی جام جهانی به عربستان می روند.


فدراسيون فوتبال ایران اعلام کرد که علی دايی، مربی تیم ملی فوتبال ایران، روز يکشنبه سوم شهريور ۲۵ بازيکن را به اردوی دو روزه تيم ملی فوتبال ايران فرا خواهد خواند.


مسابقه نخست در گروه دوم انتخابی جام جهانی در منطقه آسيا و اقيانوسيه روز شانزدهم شهريور در جده با تيم ملی عربستان سعودی انجام خواهد شد.


در گزينش اعلام شده، از میان بازيکنان خارج از ايران، نام علی کريمی، رحمان رضايی و امير شاپورزاده ديده نمی شود.


اما مهدی مهدوی کيا، وحيد هاشميان، جواد نکونام، آندرانيک تيموريان، مسعود شجاعی، مهرزاد معدنچی و رسول خطيبی برای بازی با عربستان سعودی گزينش شده اند.


علی دايی پيش از اين اعلام کرده بود که تمايلی به دعوت از اشکان دژآگاه، بازيکن ايرانی تبار آلمانی و عضو تيم ملی جوانان اين کشور، ندارد.


يک بازيکن حق بازی در دو تيم ملی را ندارد، اما در مورد تيم ملی جوانان، بازيکنان دو مليتی می توانند انتخاب نهايی را داشته باشند.


بازيکنان اعلام شده برای دريافت رواديد عربستان سعودی اين افراد هستند:


دروازه بان ها: مهدی رحمتی، ابراهيم ميرزاپور، وحيد طالب لو و رحمان احمدی.


مدافعان: هادی عقيلی، جلال حسينی، مجتبی شيری، محسن بنگر، محمد نصرتی، حسين کعبی، مجيد غلام نژاد و ستار زارع.


بازيکنان ميانی: فريدون زندی، ابراهيم صادقی، مجتبی جباری، محمد رضا خلعتبری، احسان حاج صفی، کيانوش رحمتی، احمد آل نعمه، ميلاد زنيدپور، مازيار زارع، مسعود شجاعی، جواد نکونام، آندرانيک تيموريان، پژمان نوری، محمد نوری، مهرزاد معدنچی و ايمان مبعلی.


مهاجمان: ميلاد می داوودی، غلامرضا رضايی، محمد پروين، مهدی رجب زاده، جلال رافخايی، عليرضا واحدی نيکبخت، مهدی مهدوی کيا، وحيد هاشميان، مهرزاد معدنچی، مهدی سيد صالحی و رسول خطيبی.


۲۵ بازيکنی که از ميان بازيکنان ياد شده انتخاب می شوند، يک اردوی دو روزه را برای بازی تدارکاتی روز چهارشنبه ششم شهريور، با تيم ملی جمهوری آذربايجان به مربيگری برتی فوگتس آلمانی، پشت سر خواهند گذاشت.


در همین حالف هفته پنجم رقابت های ليگ برتر ايران روز جمعه هشتم شهريور انجام می شود و بازيکنان مورد نظر تيم ملی بار ديگر به اردو بازخواهند گشت تا برای چهار روز رهسپار کيش شوند.


در روز دوازدهم شهريور، تيم ملی اردوی کيش را سپری می کند و در روز سيزدهم و يا چهاردهم شهريور رهسپار عربستان سعودی می شود.


ايران در گروه تيم های عربستان سعودی، امارات، کره جنوبی و کره شمالی قرار دارد.


از اين گروه، دو تيم برتر به جام جهانی راه می يابند و تيم سوم با تيم سوم گروه ديگر شامل ازبکستان، بحرين، ژاپن، استراليا و قطر پيکار می کند.


تيم برنده به مسابقه پلی آف به منظور تعيين تيم پنجم حاضر در جام جهانی به مصاف تيم ملی نيوزيلند می رود.


XS
SM
MD
LG