لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ تهران ۰۷:۱۷

باشگاه چارلتون ادعای ايران را تکذيب کرد


چارلتون اتلتيک: هرگز مسابقه دوستانه ای با ایران برنامه ريزی نشده است.

باشگاه فوتبال «چارلتون اتلتيک» ادعای اين که يک بازی پيش از شروع فصل، با تيم ملی فوتبال ايران را به دلايل سياسی لغو کرده است، تکذيب کرد.


به گزارش رويترز، برخی از رسانه های ايرانی روز دوشنبه ۱۴ ژوئیه اعلام کردند که پس از لغو مسابقه ای که قرار بود بين چارلتون و تيم ملی فوتبال ايران در اسپانيا انجام شود، فدراسيون فوتبال ايران از باشگاه چارلتون به فيفا، جامعه حاکم بر فوتبال جهان، شکايت می کند.


روزنامه تهران تايمز از قول مهدی تاج، نايب رييس فدراسيون فوتبال ايران نوشت: «ما می خواهيم به دليل رفتار تيم چارلتون به فيفا شکايت کنيم.»


مقامات فوتبال جهان تاکيد کرده اند که «سياست بايد از ورزش دور نگاه داشته شود. بنابراين ما از آنان خواهيم پرسيد که چرا انگليسی ها به شعار فيفا بی توجهی می کنند.»


تيم چارلتون از دسته دوم فوتبال قهرمانی انگليس همان روز (دوشنبه) برای تمرينات پيش از شروع فصل وارد اسپانيا شد، جايی که اميد می رفت دو بازی دوستانه در اردوی خود در اسپانيا داشته باشد.


با اين حال يک سخنگوی باشگاه چارلتون اظهار کرد که با وجود مذاکره با ايرانی ها، هيچ موافقتی با ايرانی ها صورت نگرفت.


اين سخنگو گفت : «هرگز مسابقه دوستانه ای با ایران برنامه ريزی نشده، از اين رو، اين گفته که قرار انجام اين مسابقه لغو شده است، درست نيست. ما صحبت داشتيم اما هرگز به نتيجه نرسيديم. ما تصميم گرفتيم با ايرانيان بازی نکنيم. اين تصميم باشگاه بود و مطمئنا هيچ ربطی به سياست ندارد.»


رويترز در پايان می نويسد: «يک هفته پيش از اين ايران به دليل انجام چند آزمايش موشکی، مورد انتقاد جامعه اروپا، آمريکا و اسرائيل قرار گرفت.»


خبرگزاری فرانسه در گزارشی راجع به لغو بازی دوستانه از سوی باشگاه چارلتون، به دليل آزمايش موشکی، از قول سخنگوی باشگاه نوشت که دليل لغو مسابقه « منطقی » بوده و هر ادعايی در مورد فشار دولت انگليس کاملا بی معنی است.


اين سخنگو که نامش برده نشده است، همچنين گفت:« بحث بر سر انجام يک بازی بود و اين مذاکرات اکنون پايان يافته است. هيچ قرارداد و يا چيزی نظير آن شکل نگرفت که لغو شود. اين گمان که دولت انگيش به ما پيشنهاد لغو مسابقه را داده باشد، کاملا بی معنی است.»

اين سخنگو در مورد سوال خبرنگار خبرگزاری فرانسه که آيا انجام يک مسابقه با تيم ملی ايران هنوز ممکن است، گفت:« فکر نمی کنم احتمال آن وجود داشته باشد.»


XS
SM
MD
LG