لینک‌های قابلیت دسترسی

سه شنبه ۲ آبان ۱۳۹۶ تهران ۰۲:۵۴

دستکم ۴۲ نفر در انفجارهای حیدرآباد کشته شدند


به گفته مقامات هندی هشت زن و دو کودک جز کشته شدگان هستند و تاکنون پلیس این کشور موفق شده هویت ۳۴ نفر از کشته شدگان را شناسایی کند.

پلیس هند اعلام کرد که انفجار دو بمب در روز شنبه در شهر حیدرآباد در جنوب هند موجب کشته شدن دست کم ۴۲ نفر و زخمی شدن ۵۰ نفر دیگر شده است.


به گفته مقامات هندی هشت زن و دو کودک جز کشته شدگان هستند و تاکنون پلیس این کشور موفق شده هویت ۳۴ نفر از کشته شدگان را شناسایی کند.


این دو انفجار تقریبا به طور همزمان در یک پارک تفریحی و یک غذاخوری اتفاق افتاده است. به گزارش خبرگزاری آلمان، دو بمب دیگر نیز پیش از انفجار، توسط پلیس هند کشف و خنثی شده است.


پلیس هند با اشاره به بمب های کشف شده گفت که این امر نشان می دهد این دو انفجار بخشی از عملیات تروریستی گسترده و با برنامه ریزی، بوده است.


تاکنون گروه و شخصی مسئولیت این انفجارها را به عهده نگرفته است، ولی مقامات امنیتی هند می گویند بمب های کشف شده نشان می دهند که گروه شبه نظامی «حرکت جهاد اسلامی» که مقر آن در بنگلادش است، مسئول این بمبگذاری ها است.


رهبر این گروه «محمد عبدل شهید» معروف به «بیلال» نیز متهم به بمبگذاری در مسجد مکه در حیدر آباد در ماه مه گذشته شده است.


مقامات هندی می گویند این گروه می خواهد تنش بین هندوها و مسلمانان را افزایش دهد. نه نفر در انفجار پیشین جان باخته بودند.


حیدرآباد بارها شاهد جنگ فرقه ای بین هندوها و اقلیت مسلمان بوده است. وضعیت شهر در روز یک شنبه، - یک روز پس از انفجار - آرام گزارش شده است.


قرار است روز یکشنبه که روز بسیار خوش یمنی در حیدرآباد محسوب می شود مراسم ۳۰ هزار ازدواج در این شهر برگزار شود و نیروهای امنیتی در حال آماده باش کامل هستند.


XS
SM
MD
LG