لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ تهران ۱۵:۲۷

حملات انتحاری در عراق ۴۰ نفر کشته بر جای گذاشت


حملات انتحاری و انفجار بمب در روز شنبه ۲۴ مارس موجب کشته شدن حداقل ۴۷ نفر در نقاط مختلف عراق شد


حملات انتحاری و انفجار بمب در روز شنبه ۲۴ مارس در مناطق مختلف عراق حداقل ۴۰ نفر کشته بر جای گذاشت.


در یک حمله انتحاری که روز شنبه در بغداد اتفاق افتاد، یک کامیون پر از آجر و مواد منفجره وارد یک اردوگاه نظامی شد و پس از انفجار، بیش از ۲۰ تن کشته برجای گذاشت.


به گزارش خبرگزاری فرانسه از بغداد، در این عملیات انتحاری، بیش از ۱۶ افسر پلیس، دو نفر زندانی که در زندان این اردوگاه پلیس به سر می بردند و دو غیر نظامی کشته شدند.


این حادثه همچنین بیش از ۲۶ مجروح در پی داشته که تمامی مصدومان به بیمارستان منتقل شده اند. حال چند تن از این مصدومان وخیم گزارش شده است.


این حمله در جنوب محله «دورا»در بغداد رخ داد که از مناطق پرمناقشه در بغداد است و تا به حال نیروهای نظامی عراقی، عملیات مشترک زیادی را به همراه نیروهای آمریکایی در آن منطقه انجام داده اند.


این حمله در جنوب محله «دورا»در بغداد رخ داد که از مناطق پرمناقشه در بغداد است و تا به حال نیروهای نظامی عراقی، عملیات مشترک زیادی را به همراه نیروهای آمریکایی در آن منطقه انجام داده اند.

در يک حمله انتحاری ديگر در يک مغازه شيرينی فروشی در شهر شمالی طال افرار موجب کشته شدن ده نفر شد. به گفته نجيم عبدالله الجبوری شهردار شهر اين مغازه در مرکز بازار السرايی واقع بود.


روز شنبه از روزهای پرحادثه در بغداد بود و بر اثر پرتاب چند خمپاره در محله ابوشیر در بغداد، سه نفر غیرنظامی کشته و هفت نفر زخمی شدند که در میان زخمی ها، یک کودک و دو زن هم دیده شده اند.


در جنوب بغداد، حمله دیگری اتفاق افتاد و در شهرک الهسوا، یک وانت پس از خروج نمازگزاران شیعه از یک مسجد، منفجر شد که این حمله ده نفر کشته و بیش از ۳۰ زخمی درپی داشت.


بر اثر انفجار این وانت، تمامی شیشه های منازل و مغازه های آن منطقه شکسته شد و پس از چند دقیقه، حمله خمپاره اندازها به آن منطقه آغاز شد.


ارتش آمریکا نیز اعلام کرد که دو نفر دیگر از سربازانش در عراق کشته شدند.


سایه القاعده در حملات اخیر


سلام الزوبعی، معاون نخست وزيرعراق، روز جمعه ۲۳ مارس در جريان انفجار دوبمب در نزديکی خانه اش در بغداد مجروح شد. در اين دو انفجار پياپی که در نزديکی خانه آقای الزوبعی رخ داد، ۹ نفر کشته شدند. برادر آقای الزوبعی و دو گارد محافظ معاون نخست وزير عراق نيز در جريان اين انفجار ها کشته شدند.


به گزارش خبرگزاری فرانسه نوری المالکی نخست وزير عراق گفت که وی دستور داده تا تحقيقات کاملی درباره اين سوقصد صورت گيرد.


ژنرال قاسم موسوی به خبرگزاری فرانسه گفت که تعدادی از محافظان معاون نحست وزير عراق بازداشت شده و مورد بازجويی قرار گرفتند.


گروه «حکومت اسلامی» که جز ائتلاف سنی های شورشی به رهبری شاخه القاعده عراق است روز جمعه به روی اينترنت مسئوليت حمله را به عهده گرفت.


این حمله ها در حالی انجام می شود که در غرب عراق، نیروهای آمریکایی و عراقی مشغول مبارزه با شبه نظامیان هستند.


صفحه ویژه جام جهانی ۲۰۱۸

XS
SM
MD
LG