لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ تهران ۲۱:۲۴

دو شبه نظامی در حمله هوایی اسرائیل به غزه کشته شدند


تخریب یک تونل مرزی بین غزه و مصر پس از حمله اسرائیل
هواپيماهای اسرائيلی روز يکشنبه با حمله به شمال نوار غزه دو شبه نظامی را کشتند. ارتش اسرائيل گفت «اين افراد در حال تهيه مقدمات شليک راکت به اسرائيل بودند.»

به گزارش آسوشيتدپرس، گروه جهاد اسلامی تائيد کرد که دو نفر از اعضايش در اين حمله کشته و يک نفر ديگر به شدت زخمی شده است.

شبه نظاميان جهاد اسلامی در غزه و مسئولان حماس اعلام کردند که اگر اسرائيل به حملات خود پايان دهد، شليک راکت به اين کشور را متوقف می کنند.

در حالی که يکی از سخنگويان حماس اسرائيل را متهم کرده که قصد دارد به خشونت در منطقه دامن زند، بنيامين نتانياهو ، نخست وزير اسرائيل می گويد «کشورش هيچ نفعی برای تشديد خشونت ندارد.»

حماس پيشتر گفته بود حملات روز پنجشنبه جنگنده‌های اسرائيلی، تونل‌های مرزی ميان غزه و مصر و نيز يکی از اردوگاه‌های آموزشی در داخل غزه را هدف قرار داده است.

حمله ديگری نيز يک مبدل برق در منطقه غزه را هدف قرار داد که به گفته شاهدان عينی، منجر به قطع گسترده برق در منطقه شده است.

اين حملات يک روز پس از آن صورت می گيرد که شبه‌نظاميان فلسطينی از غزه اقدام به پرتاب ده‌ها راکت و خمپاره به خاک اسرائيل کردند.

همچنين يک سخنگوی ارتش اسرائيل به رويترز گفته است که جنگنده‌های اسرائيلی «گروهی از تروريست‌های فلسطينی که سرگرم پرتاب راکت به سوی اسرائيل بوده‌اند» را هدف قرار داده‌اند.

مقام های اسرائيلی می گويند، اين حملات در پاسخ به شليک بيش از ۷۰ راکت از سوی شبه نظاميان به شهرهای اسرائيل صورت گرفته است.

علاوه بر حملات راکتی که در چند روز اخير در جريان بوده است، بعد از ظهر روز چهارشنبه نيز انفجار يک بمب در شهر بيت‌المقدس (اورشليم) به مرگ يک زن و زخمی شدن حدود چهل نفر ديگر منجر شد.

پليس اسرائيل اين بمب‌گذاری را به شبه‌نظاميان فلسطينی نسبت داده است.

بمب‌گذاری روز چهارشنبه، نخستين حمله از نوع در شهر بيت‌المقدس از سال ۲۰۰۴ به اين سو بوده است.

دیدن نظرات (۳)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است
XS
SM
MD
LG