لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ مهر ۱۴۰۲ تهران ۰۳:۱۰

اوباما: آمریکا از استقرار دمکراسی در جهان حمایت می کند


باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا، روز دوشنبه، پس از ادای سوگند، در سخنرانی خود گفت: «آمریکا از استقرار دمکراسی در جهان حمایت می کند و از کسانی که برای آزادی تلاش می کنند، پشتیبانی می کند.»

وی در قسمتی از این سخنرانی گفت: «هيچ کشوری در دنيا مانند مردم آمريکا صلح و دمکراسی را ارج نمی گذارند و از آن حمايت نمی کنند.

کسانی که قربانی تبعيض شدند، همه آنها مورد حمايت آمريکا قرار دارند. اگر ما مخلوقاتی هستيم که برابر خلق شديم بايد از حقوق برابر برخوردادر باشيم.»

اوباما: برای برقراری صلح و امنیت بادوام نیاز به جنگ دایمی نیست
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:13 0:00


رئیس جمهور آمریکا که در مقابل صدها هزار نفر سخن می گفت، افزود که آمریکا خواستار صلح است و می خواهد دشمنان قسم خورده این کشور را مبدل به دوستان آمریکا کند.»

باراک اوباما گفت که این کشور ائتلاف های قوی در سراسر جهان ایجاد خواهد کرد.

رئیس جمهور آمریکا از حقوق مهاجران و سیاست خود در زمینه بیمه خدمات درمانی در این کشور دفاع کرد. وی همچنین گفت که آمریکا مدیریت بحران این کشور را افزایش خواهد داد.

باراک اوباما همچنین گفت که آمریکا به تهدیدی که تغییرات جوی بوجود آورده، پاسخ خواهد داد.

يک روز پس از آغاز رسمی دومين دوره رياست جمهوری باراک اوباما، چهل و چهارمين رئيس جمهوری ايالات متحده آمريکا، روز دوشنبه دوم بهمن ماه در برابر جمعيتی حدود یک میلیون نفر سوگند رياست جمهوری را ادا کرد.

بر اساس قانون اساسی آمريکا رئيس جمهوری می بايست روز ۲۰ ماه ژانويه سوگند ياد کند و به دليل آنکه امسال ۲۰ ژانويه روز يکشنبه بود -که در آمريکا تعطيل است،- ناچار باراک اوباما دوبار مراسم تحليف را به جا آورد: يک بار روز يک شنبه در کاخ سفيد و بار ديگر روز دوشنبه در مقابل جمعيت و طی مراسمی باشکوه.

به گزارش شبکه خبری «سی ان ان»،باراک اوباما، هفدهمين رهبر اين کشور است که پيش از آغاز مراسم رژه سنتی در خيابان پنسيلوانيا تا کاخ سفيد دوبار سوگند رياست جمهوری را ادا کرد
XS
SM
MD
LG