لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۰ شهریور ۱۳۹۷ تهران ۲۳:۵۳

رادان: ۴۰۰ دوربین مداربسته در تهران نصب می‌شود


سرتيپ احمد رضا رادان
سرتيپ احمد رضا رادان، جانشين فرمانده نيروی انتظامی در نشست خبری روز یکشنبه گفت: « هم اکنون ۴۰۰ دوربين برای نصب در تهران پيش بينی شده و ۲۰۰ دستگاه از آنها آماده است و امسال در ۴۰ منطقه جرم خيز تهران نصب می‌شود.»

به گزارش خبرگزاری ايلنا، احمدرضا رادان در این باره اظهار داشت: «ما به دنبال اين هستيم تا بتوانيم احساس امنيتی که نيازمند است را با حضور غيرفيزيکی پليس ايجاد کنيم. بسياری از کشورها هم به همين شکل است. با نصب دوربين هم اطلاعات از وقوع جرايم راحت تر در اختيار قرار می‌گيرد ، و هم پيشگيری از وقوع جرم صورت می‌گيرد.»

این سخنان در حالی بیان می شود که قائم مقام رئيس سازمان آموزش و پرورش شهر تهران اواخر شهریور ماه در پی انتشار اخبار ضد و نقیضی در مورد نصب دوربین در مدارس، گفت نصب دوربين های مدار بسته در مدارس ممنوع است.

قوه قضائيه پیشتر در مورد نصب دوربين های مداربسته در برخی مدارس دخترانه گفته بود چون در قانون چنين مواردی مطرح نشده، نصب دوربين مداربسته می‌تواند بدون اشکال باشد.

آقای رادان همچنین اعلام کرد، نیروی انتظامی به طرح «امنیت اجتماعی» ادامه می دهد و لايه های مختلف این طرح «مانند طرح برخورد با بدحجابان، جمع آوری اراذل و اوباش براساس نياز هر استان اجرايی می شود.»

اجرای مرحله جديدی از اين طرح که در اوایل سال جاری در تهران آغاز شد، اعتراض‌هايی را در ميان شهروندان تهرانی برانگيخت و از جمله در خبرها آمد که کسبه خيابان لاله‌زار تهران در روز ۱۴ ارديبهشت، در اعتراض به اجرای طرح امنيت اجتماعی در اين منطقه، به مدت دو ساعت مغازه‌های خود را تعطيل کردند.

نيروی انتظامی جمهوری اسلامی از دوشنبه، نهم شهريور، مرحله جديد اجرای طرح موسوم به انضباط اجتماعی را در مناطق مرکزی تهران آغاز کرده است.

نيروی انتظامی از بهار سال ۱۳۸۶ طرحی با عنوان طرح امنيت اجتماعی را در دستور کار خود قرار داد که در چارچوب آن مبارزه با اراذل و اوباش در شهر تهران آغاز شد. با اين حال اين طرح پس از مدتی به برخورد با پوشش، لباس و مدل موی شهروندان ايرانی گسترش يافت.

آقای رادان همچنين در مورد بازداشت های اخیر در کردستان گفت: « گروهی که خودشان را سلفی نام گذاشته اند، مسئول ترور چهار نفر در کردستان بودند. پيش از اين هم اين گروه عملياتی را در پايگاه نيروی انتظامی در کردستان صورت داده بود که آن زمان گروه ضربه ای خورد و عده‌ای نيز دستگير شدند.»

ماه گذشته ملامحمد شيخ‌الاسلام نماينده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری و برهان عالی امام جمعه مسجد شهرک بهاران عازم سنندج، به ضرب گلوله کشته شدند.

علاوه بر اين دو نفر، دو قاضی دادگستری استان کردستان نيز در همين مدت مورد اصابت گلوله قرار گرفتند که هم‌اکنون در بيمارستان به سر می‌برند.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG