لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹ تهران ۰۶:۵۶

رایس: گفت وگوهای فلسطینی- اسراییلی دوباره آغاز می شود


وزير امور خارجه امريکا چهار روز با رهبران اسراييلی و فلسطينی گفت وگو و تبادل نظر کرد.

کاندوليزا رايس، وزير امور خارجه آمريکا روز سه شنبه ۲۷ مارس اعلام کرد که رهبران اسراييل و فلسطين گفت وگوهای صلح را از سر می گيرند.


به گزارش خبرگزاری فرانسه، خانم رايس گفت که رهبران اين دو کشور موافقت کردند به طور مرتب هر دو هفته يکبار با يکديگر ملاقات داشته باشند ولی هنوز زمان برای صحبت های صلح نهايی آماده نيست.


به گفته وزير خارجه آمريکا، صحبت های مقدماتی لازم است تا اعتماد بين طرفين ايجاد شود. وی می افزايد چندين دهه جنگ و درگيری باعث بی اعتمادی طرفين شده است.


خانم رايس افزود که وی به گفت وگوهای خود با اهود اولمرت، نخست وزير اسراييل و محمود عباس رييس تشکيلات خودگردان فلسطين ادامه خواهد داد.


وی همچنين گفت: حضور حماس، که از سوی غرب يک گروه تروريستی محسوب می شود، در دولت خودگردان فلسطین، مسايل را مشکل می کند.


وزير امور خارجه امريکا چهار روز با رهبران اسراييلی و فلسطينی گفت وگو و تبادل نظر کرد و بين کشورهای مصر و اردن که از متحدان عرب آمريکا هستند در رفت و آمد بود.


خانم رايس می گويد:«گفت وگوهای موازی» می تواند اين کشورها را به برنامه مشترکی برای ايجاد يک کشور فلسطينی و برقراری صلح رهنمون کند.


به گفته وی، «کشورهای عربی بايد با اسراييل تماس برقرار کنند و به این کشور نشان دهند که وجود آن را در خاورميانه پذيرفته اند.»


خانم رايس می گويد که در آینده، مذاکرات جداگانه ای را با مقامات اسراييلی و فلسطينی در مورد تشکيل دولت فلسطين دنبال می کند.


زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG