لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹ تهران ۲۱:۳۰

موافقت سنای آمریکا با کنترل مکالمات مظنونین خارجی


کاخ سفید از تصمیم سناتورهای آمریکایی استقبال کرد و از مجلس نمایندگان این کشور خواست تا مانند سنای این کشور عمل کنند.

سنای آمریکا روز جمعه، سوم اوت، پس از بحث های طولانی موافقت کرد که دولت این کشور بتواند بدون داشتن مجوز دادگاه، مکالمات خارجیان مظنون به فعالیت های تروریستی را کنترل کنند.


کاخ سفید از تصمیم سناتورهای آمریکایی استقبال کرد و از مجلس نمایندگان این کشور خواست تا مانند سنای این کشورعمل کنند.


جرج بوش رییس جمهوری آمریکا از نمایندگان کنگره خواسته بود تا قبل از رفتن به تعطیلات در این مورد تصمیم گیری کنند.


جرج بوش روز جمعه در دیداری با مقامات امنیتی این کشور در مرکز «اف بی ای» گفت: «ما سخت تلاش می کنیم تا با دموکرات ها به یک راه حل برسیم، اما ما امنیت ملی خود را به خطر نخواهیم انداخت. وقت کمی باقی مانده است.»


تونی فراتو سخنگوی کاخ سفید گفت که تصویب این قانون موجب می شود که نیروهای امنیتی این کشور بتوانند «به طریق موثرتری از ملت آمریکا دفاع کنند.»


به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، سنای آمریکا با ۶۰ رای موافق در مقابل ۲۸ رای مخالف، این لایحه را به تصویب رساند. این لایحه قدرت دولت بوش را برای مدت شش ماه افزایش می دهد و در این مدت کنگره آمریکا فرصت دارد تا طرح جدیدی را آماده کند.


بوش: «ما سخت تلاش می کنیم تا با دمکرات ها به یک راه حل برسیم اما ما امنیت ملی خود را به خطر نخواهیم انداخت. وقت کمی باقی مانده است.»

قانون در حال حاضر، دولت آمریکا را ملزم می کند تا پیش از استراق سمع و گوش دادن به مکالمات مظنونین به فعالیت تروریستی، از دادگاه مجوز بگیرد.


میچ مک دانل سناتور جمهوریخواه گفت که القاعده این یک ماه را به تعطیلات نمی رود و ما هم نمی توانیم به تعطیلات برویم تا زمانی که مطمئن شویم که وظیفه خود را در قبال مردم آمریکا انجام داده ایم.


دموکرات ها در سنای آمریکا موافقت کردند که قانون نباید مانع از فعالیت های امنیتی و جاسوسی این کشور در مورد مظنونین خارجی شود.


برخی از سازمان های فعال در مورد آزادی های مدنی از این امر که دموکرات های سنای آمریکا در کنار کاخ سفید قرار گرفته اند، اظهار تاسف کردند.


هنوز مشخص نیست که نانسی پلوسی رییس مجلس نمایندگان از حزب دموکرات، لایحه سنا را خواهد پذیرفت یا خیر.


زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG