لینک‌های قابلیت دسترسی

چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶ تهران ۲۰:۵۵

پنج سرباز آمریکایی در بغداد کشته شدند


از ابتدای ماه اوت تاکنون، ۳۱ سرباز آمریکایی جان خود را در عراق از دست داده اند.

مقامات نظامی آمریکا روز یکشنبه اعلام کردند که پنج سرباز آمریکایی در یک عملیات نظامی در روز شنبه در جنوب بغداد کشته شدند.


چهار سرباز آمریکایی بر اثر انفجار بمب کشته شدند و چهار سرباز دیگر زخمی شدند. اطلاعات بیشتری در مورد این انفجار منتشر نشده است.


به گزارش خبرگزاری رویترز، مقامات نظامی در بیانیه ای اعلام کردند که یک سرباز دیگر آمریکایی در حالی که مشغول گشت زنی در جنوب شرقی بغداد بوده، بر اثر شلیک گلوله کشته شده است.


مقامات آمریکایی گفتند که پنج سرباز کشته شده در جنوب بغداد در عملیاتی برای جلوگیری از قاچاق اسلحه و مواد منفجره به این شهر شرکت کردند.


با کشته شدن این پنج سرباز، تلفات سربازان آمریکایی از زمان حمله به عراق در سال ۲۰۰۳ به سه هزار و ۶۸۹ نفر رسیده است.


با کشته شدن این پنج سرباز، تلفات سربازان آمریکایی از زمان حمله به عراق در سال ۲۰۰۳ به سه هزار و ۶۸۹ نفر رسیده است.

از ابتدای ماه اوت تاکنون، ۳۱ سرباز آمریکایی جان خود را در عراق از دست داده اند. ارتش آمریکا از ماه فوریه سال جاری ۳۰ هزار سرباز جدید برای ایجاد امنیت در بغداد به عراق فرستاده است.


تلفات نیروهای آمریکایی در حالی رخ می دهد که ژنرال ریموند اودیرنو، مرد شماره دو ارتش آمریکا در عراق روز شنبه گفت که تلفات نیروهای نظامی نسبت به ماه های می و ژوئن کمتر شده است.


«ایران شورشیان را تقویت می کند»


ژنرال اودیرنو همچنین ایران را متهم به تقویت شورشیان شیعه کرده و می گوید: ايران ارسال سلاح به شبه نظاميان شيعه در عراق برای حمله به نیروهای آمريکايی را افزايش داده تا از اين طريق بر گزارش ژنرال پتراوس درباره وضعيت عراق که ماه آينده منتشر می شود، اثر بگذارد.


ژنرال اوديرنو افزود: به دليل اين که کمک ارسالی از جانب ايران شتاب يافته، نيروهای آمريکايی نيز اکنون توجه بيشتری به شبه نظاميان شیعه می کنند.


ايالات متحده آمريکا، جمهوری اسلامی ايران را متهم می کند که با پشتيبانی از شبه نظاميان شيعه، در نا آرامی های عراق دخالت دارد اما ايران با رد اين اتهام ها می گويد حضور نيروهای خارجی، عامل بی ثباتی عراق است.


ژنرال اوديرنو گفت:«به نظر من آنها (ايرانی ها) می خواهند که ما عراق را ترک کنيم. آنها (ايرانی ها) از بحث های سياسی در واشينگتن آگاهند و هدف نهايی آنها منحرف کردن توجه ها نسبت به مساله هسته ای شان است.»


XS
SM
MD
LG