لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ تهران ۲۲:۲۹

اجتماع سوری ها در تورنتو با حمايت ايرانيان روبرو شد


تظاهرات سوری های مخالف بشار اسد در تورنتو

تظاهرات سوری ها در تورنتوی کانادا به یکی از بزرگترين تظاهرات آنها، در خارج از سوریه، عليه دولت بشار اسد تبديل شد. هزاران تن از سوری های مقيم کانادا بعدازظهر شنبه ۱۷ مارس در محل « الد سيتی هال» در قلب تورنتو دست به تظاهرات زدند. در اين اجتماع تعدادی از فعالان ايرانی نيز شرکت کردند و شعارهايی برای آزادی ايران سر داده شد.

اين برنامه که در اولين سالگرد خيزش مردم سوريه عليه حکومت بشار اسد انجام می گرفت از ساعت دو بعدازظهر به مدت سه ساعت به طول انجاميد و تظاهرکنندگان شعارهای تندی عليه بشار اسد سر دادند.

«احمد» يک سوری کانادايی حاضر در تجمع به رادیو فردا گفت ما امروز در سراسر جهان و در بيش از ۵۰ نقطه بر عليه حکومت خونخوار اسد دست به تظاهرات زده ايم که به نظر می رسد در تظاهرات امروز تورنتو جمعيت بيش از حد انتظار حضور پيدا کرده است.

اين جوان فعال سوری در ادامه گفت حضور قابل توجه مردم در اين اجتماع نشان می دهد که همگان خواستار برکناری اسد هستند و ما از دنيا می خواهيم به مردم سوريه برای تحقق حقوق بشر ياری رساند.

راهپيمايی سوری های مقيم کانادا در تورنتو عليرغم کند کردن ترافيک، با کمک پليس تورنتو به صورت روان و منظم انجام گرفت و توجه رهگذران را به خود جلب کرد. بسياری از مردم رهگذر دست خود را به نشانه حمايت و همبستگی بالا می بردند و ماشين ها بوق می زدند.

در اين برنامه عده قابل توجهی از ايرانيان شهر تورنتو شرکت داشتند. «آزاده» فعال دانشجويی و هماهنگ کننده جبهه متحد دانشجويی در تورنتو گفت ما برای حمايت از خواسته های مردم سوريه به اجتماع آنها پيوسته ايم و اميدواريم قتل و کشتار مردم هرچه زودتر تمام و يک نظام دمکراتيک در سوريه برقرار شود.

سازمان دهندگان اين تظاهرات دولت های روسيه، ايران و نيز حزب الله را به حمايت از بشار اسد متهم و محکوم کردند و از سويی با طرح شعارهايی از دولت کانادا و ايالات متحده آمريکا خواستار حمايت از مردم سوريه شدند.

XS
SM
MD
LG