لینک‌های قابلیت دسترسی

سه شنبه ۲ آبان ۱۳۹۶ تهران ۰۶:۰۳

جاکوویچ قهرمان تنیس آزاد استرالیا شد


نواک جاکوويچ از صربستان قهرمان تنیس آازد استرالیا شد.

نواک جاکوويچ از صربستان، روز يکشنبه، ۲۷ ژانويه، در فينال تنيس آزاد استراليا ، بر جو ويلفريد سونگای فرانسوی ، پيروز شد و قهرمانی اين جام را از آن خود کرد.


نواک جاکوويچ در رده بندی تنيس جهان در رده سوم قرار دارد و نخستين بازيکن از صربستان است، که موفق می شود به يکی از چهار جام «گراند اسلم» تنيس دست یابد.


رولاند گاروس ويمبلدون و اوپن يو اس ای ، سه جام ديگر گراند اسلم هستند.


به گزارش رويترز، جاکوويچ می گويد: «برای آرام کردن اعصاب خود پيش از آغاز مسابقه به موسيقی گوش می دهم ، فيلم نگاه می کنم و سعی می کنم به تنيس فکر نکنم.»


اين قهرمان جديد تنيس آزاد استراليا می افزايد: «ولی با تمام اين کارها، وقتی پای خودم را در استوديوم مسابقه، با حضور ۲۰ هزار تماشاچی می گذارم، در مدت دو ثانيه همه چيز تغيير می کند.»


جاکوويچ، ست اول مسابقه را به سونگا واگذار کرد ولی توانست در سه ست پی در پی ، تنيس باز فرانسوی را شکست دهد.


جاوکويچ سال گذشته در فينال آزاد آمريکا، مغلوب راجر فدرر، بازيکن شماره اول تنيس جهان شد، ولی در استراليا موفق شد فدرر را در نيمه نهايی حذف کند.


نواک جاوکويچ، پس از پيروزی بر سونگا گفت: «من هميشه آرزو داشتم که يک جام گراند اسلم را از آن خود کنم. من فکر می کنم هر بازيکنی چنين آرزويی دارد.»


به گزارش خبرگزاری فرانسه، سونگا فيناليست اين جام نيز گفت که وی احساس خوبی دارد و به دست اوردش در اين جام افتخار می کند.


سونگا که پيش از آغاز مسابقات تنيس ازاد استراليا در مکان سی و هشتم رده بندی تنيس جای داشت پس از موفقيت هايش در اين جام به مکان هيجدهم صعود کرده است.


سونگا با پيروزی بر رافائل نادال اسپانيايی مرد شماره دوم تنيس جهان راهی فينال شده بود.


ماريا شاراپووا روسی نيز روز شنبه با غلبه بر ايواننويچ از صربستان برنده جام زنان تنيس آزاد استراليا شد.


XS
SM
MD
LG