لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۸ تهران ۲۰:۲۶

داونلود آلبوم بعدی ویولن زن بریتانیایی «مجانی» است


خانم لیتل می گوید که هدف او از این کار به هیچ عنوان پول درآوردن نبوده است.

تسمین لیتل، ویولنیست تحسین شده بریتانیایی با هدف جلب توجه عموم مردم به موسیقی کلاسیک، ترانه های ضبط شده آلبوم بعدی خود را به طور رایگان از طریق داونلود دیجیتال در دسترس علاقمندان قرار خواهد داد.


این موسیقیدان ۴۲ ساله برای این اقدام از کار گروه «ردیو هد» الهام گرفت که سال گذشته به طرفداران خود اجازه دادند، هر مبلغی که خودشان می خواستند برای آلبوم جدید این گروه «در رنگین کمان ها» بپردازند.


خانم لیتل به خبرگزاری رویترز گفت:«هدف من از این کار به هیچ عنوان پول درآوردن نبود، اما احساس می کنم موسیقی کلاسیک شدیدا مورد سوء برداشت قرار گرفته است.»


وی با اشاره ای علنی به موسیقی پاپ عوام پسند افزود: «من می خواهم بدون پایین آوردن کیفیت کار آن را برای همگان قابل دسترس کنم، زیرا معتقدم شما لزوما نباید برروی یک موسیقی صدای ضرب بگذارید تا مورد پسند عموم قرار گیرد.»


  • «تنها همین مسئله که مردم می توانند از طریق کامپیوتر خود به این موسیقی گوش دهند، به این معناست که آنها لازم نیست برای لذت بردن از این سبک تحصیلات خاصی داشته باشند و از پیشنه اجتماعی یا فرهنگی خاصی بیایند.»
تسمین لیتل

خانم لیتل گفت: «تنها همین مسئله که مردم می توانند از طریق کامپیوتر خود به این موسیقی گوش دهند، به این معناست که آنها لازم نیست برای لذت بردن از این سبک تحصیلات خاصی داشته باشند و از پیشنه اجتماعی یا فرهنگی خاصی بیایند.»


آلبوم جدید خانم تسمین لیتل که «ویولن عریان» نام دارد، شامل سه قطعه ویولن تنها و بدون همراه از سه هنرمند بزرگ، «باخ»، «پال پترسون» و «اوژن یسای» است.


این آلبوم همچنین شامل رشته یادداشت هایی از خانم تسمین لیتل است که بر روی وبسایت او نیز قرار خواهد گرفت.


خانم لیتل می گوید: «این سه قطعه شدیدا متفاوت برای موسیقی ویولن، نشانگر تنوعی خواهد بود که ساز ویولن می تواند تولید کند.»تحولی بزرگ در بازاریابی موسیقی


محبوبیت رو به روشد داونلود قانونی یا غیر قانونی موسیقی از طریق اینترنت و کاهش شدید در خرید آلبوم های موسیقی با جلد، موجب شده است که برخی از گروه های موسیقی و نوازندگان از کنار کمپانی های صفحه پرکنی گذشته و راه های سنتی بازاریابی و تبلیغات موسیقی را به کنار بگذارند.


گروه «ردیو هد» که به هیچ کمپانی صفحه پرکنی وابسته نبود، به طرفداران خود اجازه داد تا هرچقدر که خودشان می خواستند بابت آلبوم « در رنگین کمان ها» بپردازند.


در همین حال پرینس، خواننده معروف آمریکایی نیز آلبوم جدید خود را با وجود نارضایتی خرده فروشان، به طور رایگان همراه با روزنامه بریتانیایی «ساندی» توزیع کرد.


خانم لیتل می گوید: هدف او از این کار جلب نارضایتی کمپانی های صفحه پرکنی نبود. کما اینکه او هنوز هم به طور دائمی با آنها کار می کند.


وی افزود: «من در واقع امیدوارم که این عمل به نفع کمپانی های صفحه پرکنی تمام شود.»


وی اضافه کرد:«اگر کسی ترانه باخ را روی این آلبوم بشنود ممکن است علاقمند شود تا یک سی دی کامل از کارهای باخ را خریداری کند.»


در مورد گروه «ردیو هد»، گزارش های خبری حاکی از آن است که اکثر طرفداران هیچ پولی بابت داونلود آلبوم نپرداختند.


اما سی دی این آلبوم بلافاصله در راس لیست ترانه های نشریه ساندی قرار گرفت، و این مسئله نشان داد که تبلیغات ناشی از اقدام اولیه گروه، نهایتا نتیجه مطلوبی را برای آنها دربرداشت.


انتخاب سردبیر

XS
SM
MD
LG