لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۸ آبان ۱۳۹۹ تهران ۲۳:۰۷

تساوی یک بر یک استقلال و ذوب آهن در هفته سی‌ام


در آخرين بازى هفته سى‌ام ليگ برتر ايران –جام خليج فارس– استقلال در اصفهان با ذوب آهن يک بر يک مساوى كرد تا همچنان با يک امتياز برترى نسبت به اين تيم اصفهانی پيشتاز باشد.

اين بازى در ورزشگاه پرتماشاگر فولادشهر اصفهان انجام شد و نيمه اول آن با گل دقيقه نهم ايگور كاسترو يک بر صفر به سود ذوب آهن به پايان رسيد. مجتبى جبارى در دقيقه ۵۶ از نقطه پنالتى گل تساوى بخش را زد. استقلال با ۵۸ امتياز پيشتاز باقى ماند و ذوب آهن ۵۷ امتيازى شد.

استقلال از دقيقه ۷۴ با دو اخطارى شدن و اخراج پيروز قربانى ۱۰ نفره بازى را به پايان برد.

مس كرمان به ميزبانى سپاهان به پيروزى دو بر يک نائل آمد تا در امتياز ۴۸ با پرسپوليس برابر شود و به دليل تفاضل گل بيشتر نسبت به پرسپوليس، به رده سوم صعود كند.

رقابت‌هاى ليگ برتر به دليل پيكارهاى تيم‌هاى باشگاهى در ليگ قهرمانان آسيا و تيم ملى در رقابت‌هاى آماده‌سازى و مسابقه مهم با عربستان سعودى در هشتم فروردين آينده، تا روز چهاردهم فروردين تعطيل شد.

در ورزشگاهى كه سه ساعت پيش از شروع مسابقه درهاى آن بسته شد، ذوب آهن با يک بازى سرسختانه و حضور دو تا سه بازيكن در پى هر بازيكن پا به توپ استقلال، تلاش خود را براى از كار انداختن مردان تكنيكى خط ميانى تيم تهرانى و بستن راه‌هاى نفوذ از كناره‌هاى زمين به ويژه از جناح راست استقلال گذاشت.

حالت تهاجمى آغازين تيم اصفهانى در دقيقه نهم به ثمر رسيد و حسن اشجارى از جناح چپ پايه‌گذار اين گل بود.

ضربه آزاد ملى پوش ايران بلند به سوى ديرك مخالف آمد تا صلصالى، بازيكن شاخص ذوب آهن با سر آن را به روى دروازه باز فرستند. پس از آن كه پرش بلند و ضربه سر ايگور كاسترو در آستانه ورود به دروازه دفع ناقص شد، مهاجم نوك تيم اصفهانى توپ بازگشته را به درون دروازه باز كوبيد.

تمايل ذوب آهن به حفظ گل، استقلال را به زمين حريف برد، ولى در نيمه نخست نتوانست براى دروازه عيسى اندو خطرساز شود.

اما در نيمه دوم استقلال حالت تهاجمى به خود گرفت و در دقيقه ۵۶ پاس بلند جبارى درست در روى خط نيمه فرهاد مجيدى را از بند آفسايد رهانيد و خطاى پنالتى اندو روى كاپيتان تيم استقلال باعث شد تا با ضربه مجتبى جبارى گل تساوى بخش به ثمر برسد و نتيجه تساوى مانع پيشتازى ذوب آهن شود.

امير قلعه‌نويى براى تقويت قدرت گلزنى و رسيدن به پيروزى از دقيقه ۷۰ آرش برهانى، بهترين گلزن ليگ را به جاى فابيو جان واريو به ميدان فرستاد.

اما چهار دقيقه بعد خطاى هند پيروز قربانى به اخراج او انجاميد و ذوب آهن با برترى نفرى به جست‌وجوى برترى از دست رفته نتيجه رفت.

با اين حال سياوش اكبرپور، مجتبى جبارى، خسرو حيدرى و پژمان منتظرى، بازيكنان شاخص اين روز استقلال، چند بار حضورى خطرساز در محوطه جريمه ذوب آهن داشتند.

در اين روز پيروزى پنج بر يك پاس بر استقلال اهواز در همدان، در كنار رقابت‌هاى حساس اين روز چشمگير بود.

در اين بازى خداداد عزيزى، جانشين اكبر ميثاقيان، به دليل محروميت دو ساله، از روى سكوها تيم استقلال اهواز را رهبرى كرد.

شهر آورد شمال در بندر انزلى يك بر يك شد، اما نكته جالب آن قهر و رفتن محمد احمدزاده، سرمربى ملوان به دليل دشنام تماشاگران انزلى چى به تيم بازيكنان داماش بود.

تساوى داماش و شكست دو بر يك برق در شيراز در برابر پيكان، باعث شد تا برق قعرنشين شود و پيام با وجود پيروزى دو بر يک در زمين سايپا، تنها به رده‌اى بالاتر از برق دلخوش باشد
XS
SM
MD
LG