لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷ تهران ۱۵:۰۸

هشت سرباز آمريكايى در بمبگذاری های افغانستان کشته شدند


تلفات روز سه شنبه ارتش آمريكا شمار كشته شدگان نيروهاى نظامى اين كشور در افغانستان را طى ماه اكتبر به ۵۵ تن رسانده است.
هشت سرباز آمريكايى روز سه شنبه در دو بمبگذاری جداگانه در جنوب افغانستان كشته شدند که ماه اكتبر را به عنوان خونين ترين ماه براى ارتش آمريكا از سال ۲۰۰۳ ثبت كرد.

كلنل تاد ويسيان، سخنگوى ارتش آمريكا اعلام كرد: در يكى از حملات شورشيان، هفت نيروى نظامى ارتش آمريكا در حين گشت زنى در خودرویی مجهز به تجهیزات نظامی كشته شدند.

وى افزود: در اين حمله يك شهروند افغانى نيز جان خود را از دست داد.

اين سخنگوى ارتش اظهار داشت: هشتمين سرباز نيز در جنوب افغانستان و در حال گشت زنى در يك خودروى نظامى كشته شد.

بر اساس بيانيه ارتش آمريكا، اين تلفات از طريق بمبگذارى هاى «پيچيده» رخ داد و در پى اين حملات، چندين نفر نيز زخمى و به مراكز درمانى اطراف منتقل شدند.

كلنل تاد ويسيان به جزئيات بيشترى در اين زمينه اشاره نكرد.

در همین حال، آدام ويسه، از سخنگويان ارتش آمريكا در جنوب افغانستان، اعلام كرده است كه حملات ياد شده در ولايت قندهار رخ دادند.

تلفات روز سه شنبه ارتش آمريكا شمار كشته شدگان نيروهاى نظامى اين كشور در افغانستان را طى ماه اكتبر به ۵۵ تن رسانده است.

بالاترين آمار قبلى مربوط به ماه اوت بود كه به دنبال حملات شورشيان در جريان برگزارى انتخابات رياست جمهورى افغانستان، ۵۱ سرباز آمريكايى كشته شدند.

روز دوشنبه به دنبال سقوط يك هلى كوپتر آمريكايى كه از ماموريتى در غرب افغانستان باز مى گشت، ۱۰ سرباز جان باختند. در حادثه مشابه ديگرى در همان روز كه به دنبال برخورد دو هلى كوپتر در جنوب افغانستان رخ داد نيز چهار سرباز كشته شدند.

در حالى كه ارتش آمريكا مى گويد سقوط اين هلى كوپترها ناشى از آتش نظامى نبوده است شورشيان طالبان مدعى شده اند آنها با آتش گشودن بر اين ادوات نظامى باعث سقوط شان در ولايت بادغيس شده اند.

خونين ترين ماه براى ارتش آمريكا در عراق نيز ماه نوامبر سال ۲۰۰۴ بود كه طى آن ۱۳۷ سرباز جان خود را از دست دادند.

XS
SM
MD
LG