لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹ تهران ۰۲:۴۳

برلوسکونی در قامت «امپراتور جهانی» تلویزیون


گسترش امپراطوری اقتصادی رهبر اپوزيسيون در ايتاليا، نگرانی شديد ائتلاف دولتی را برانگيخته است.

سیلویو بلوسکونی، ثروتمندترين مرد ايتاليا با معامله دو و نیم میلیارد یورویی یک کارگاه هلندی به زودی قدرتمندترين مرد جهان تلويزيون خواهد شد.


گروه اقتصادی «فينينوست »که به سيلويو برلوسکونی نخست وزير سابق ايتاليا و رهبر اپوزيسيون ميانه و راست تعلق دارد، دوشنبه توانست اکثريت سهام «اندمول» مهم ترين تهيه کننده برنامه های تلويزيونی که با برنامه «برادر بزرگ» شهرت جهانی يافت را به دست آورد.


سيلويو برلوسکونی با پرداخت دو ميليارد و ۶۳۹ ميليون يورو ۷۵ درصد سهام اندمول را از شرکت های مخابراتی اسپانيايی « تلوفونیکو»خريداری کرد.


برنامه هايی که اين کارگاه تلويزيونی هلندی تهيه می کند در حال حاضر از شبکه های تلويزيونی ۲۲ کشور پخش می شوند.روز دوشنبه برای سيلويو برلوسکونی روزی بسيار خوب بود، زيرا نه تنها توانست به غول تلويزيونی اروپا تبديل شود، بلکه توانست در انتخابات محلی جزيره سيسيل در حزب «ايتاليا» اکثريت آرا را به دست آورد.

برخی از برنامه هايی که توسط اندمول طراحی شده اند، چون «برادر بزرگ»، «ميليونر» و يا «يکی در مقابل صد تن» از جمله پربيننده ترين برنامه های تلويزيونی پنج قاره به حساب می آيند.


کارگاه تلويزيونی اندمول بيش از يک دهه بيش توسط دو جوان با ابتکار هلندی به نام های «جان دمول» و «وان دن اند» پايه گذاری شد.


اين کارگاه با برنامه «بيگ برادر» يا «برادر بزرگ» به شهرت رسيد. در اين برنامه چند نفر در يک خانه محبوس زندگی می کنند و دوربين های تلويزيونی به طور ۲۴ ساعته از آنها فيلم برداری کرده و به طور مستقيم پخش می کنند.


بينندگان هر هفته با رای تلفنی شان تصميم به اخراج يکی از اين شرکت کنندگان گرفته و آخرین نفر باقيمانده، برنده به حساب آمده و جايزه ای چند صد هزاريورويی دريافت می کنند .


روز دوشنبه برای سيلويو برلوسکونی روزی بسيار خوب بود، زيرا نه تنها توانست به غول تلويزيونی اروپا تبديل شود، بلکه توانست در انتخابات محلی جزيره سيسيل در حزب «ايتاليا» اکثريت آرا را به دست آورد.


گسترش امپراطوری اقتصادی رهبر اپوزيسيون در ايتاليا، نگرانی شديد ائتلاف دولتی را برانگيخته است، اگرچه وزرای دولت ميانه و چپ مجبورند در اين ساعات از اينکه يک نهاد اقتصادی ايتاليايی توانسته است اکثريت سهام اندمول را از آن خود سازد، حداقل به صورت ظاهری ابراز خوشنودی کنند.


زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG