لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۶ آبان ۱۳۹۹ تهران ۱۱:۰۹

تیم فوتبال استقلال در تهران با الجزيره امارات مساوی کرد


در دومين روز از دومين هفته ليگ قهرمانان فوتبال آسيا، تيم استقلال ايران در گروه سوم يك ضربه پنالتى را هدر داد تا در ميزبانى تيم الجزيره امارات يك بر يك متوقف شود.

در حالى كه تيم مصمم اماراتى با وجود سرعت و قدرت تكنيكى کم تا اواخر نيمه نخست و با نتیجه يك بر صفر بر استقلال برترى داشت، در نيمه دوم بازى يك بر يك شده را حتى با وجود يك پنالتى به سود استقلال براى خود حفظ كرد.

الجزيره سال پيش از وجود كوكو، كاپيتان پيشين و بلند قامت تيم ملى هلند و باشگاه پ اس ف اينهوفون اين كشور سود مى برد.

براگا، سرمربى تيم الجزيره، با آگاهى از حضور حدود ۶۰ هزار تماشگر هواخواه در اين مسابقه، بازى را تهاجمى آغاز كرد تا در حركتى خلاف جهت تصور يك شوك اوليه براى ميزبان با پيشينه در فوتبال آسيا ايجاد كند.

اين هدف هنگامى كامل شد كه در ميان بهت و حيرت استقلالى ها، دروازه این تیم در دقيقه نهم بر پاشنه چرخيد. هنگامى كه وحيد طالب لو، دروازه بان با روحيه تيم آبى در برابر شليك ناگهانى و از پشت محوطه حريمه مارسيو روزاريو موفق به دفعى ناقص شد، فرناندو بايانو آماده بود تا توپ بازگشته را با يك ضربه سنگين به سقف دروازه ميزبان بكوبد و تيم اماراتى را پيش اندازد.

حركات پا به توپ و نفوذهاى عالى خسرو حيدرى از جناح راست، پيكارهاى تمام عيار حسين كاظمى در ميانه ميدان و برترى مدافعان تيم آبى در تداوم حمله هاى اوليه تيم مهمان، باعث شد تا استقلال كم كم به خود بيايد و در نيمه زمين تيم عربى خيمه بزند.

در حالى كه دروازه بان موفق تيم اماراتى با جسارت و تيز چنگى – كه با دست زدن به مصدوميت هاى پياپى و بيشتر ساختگى چاشنى مى شد – حمله ها و خطرهاى ايجاد شده را يكى پس از ديگر دفع مى كرد، نيمه نخست با برترى يك بر صفر به سود الجزيره در حال شكل گيرى بود كه استقلال در آخرين لحظه وقت تلف شده (۳+۴۵) با ضربه كرنر فابيو جان واريو، اثر فرهاد مجيدى با سر روى توپ و ضربه تمام كننده حسين كاظمى سرانجام به تور دروازه تيم مهمان رسيد تا اين تيم در نيمه دوم بساط برترى و سه امتياز را جست و جو كند.

اما تساوى در حالى نصيب پيشتاز ليگ برتر فوتبال ايران شد كه علاوه بر پنالتى دو بار هم توپ با ضربه سر اسماعيل بيگ زاده و شليك خسرو حيدرى به شدت به روى ديرك افقى دروازه كوبيده شد و يك بار هم على عليزاده - جانشين برهانى - توپ را در مقابل دروازه خالى با ضربه سر به بالاى دروازه زد.

در نيمه دوم با وجود بازى سراسر تهاجمى استقلال – كه گهگاه با عجله و حركات چشم بسته همراه بود – فرصت ها يكى پس از ديگرى هدر رفت و حتى در دقيقه ۶۶ خطاى پنالتى روى سياوش اكبرپور، توسط آرش برهانى يك بار گل و به دليل خطاى بازيكنان استقلالى در ورود به زمين به دستور داور سال ۲۰۰۸ آسيا، روشن ايرماتوف ازبكستانى تكرار شد.

تكرار ضربه متزلزل پنالتى برهانى توسط على خصيف، دروازه بان، دفع شد تا در بقيه وقت عادى و تلف شده بازى، استقلال با اعصابى در هم ريخته فرصت هاى پايانى را يكى پس از ديگرى از دست بدهد و سرنوشت چنان باشد كه در يك قدمى دو پيروزى در جده و تهران تنها با يك امتياز در انتظار بازى سوم در زمين تيم ام صلصال قطر باشد.

اكنون استقلال براى راهيابى به دور حذفى، دستيابى به يكى از عنوان هاى نخست گروه را مشكل مى بيند.
XS
SM
MD
LG