لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۷ مهر ۱۴۰۲ تهران ۱۷:۵۸

آمار تلفات نیروهای اعزامی ایران به سوریه افزایش یافت


گزارش‌ها از مرگ چند عضو سپاه و تعدادی از افغان‌ها و پاکستانی‌های مقیم ایران در درگیری‌های اطراف شهر حلب سوریه حکایت دارد.

اجساد برخی از این افراد در دو روز گذشته در بعضی از شهر‌های ایران تشییع و به خاک سپرده شده و تصاویر و اخبار آن در رسانه‌های ایران نیز منعکس شده است.

«ابنا»٬ خبرگزاری «اهل‌بیت» روز دوشنبه ۱۷ خرداد تصاویر تشییع اجساد چهار افغان و پاکستانی در قم را منتشر کرده که به تازگی در سوریه کشته شده‌اند.

هویت این افراد «محمد علی»، «تحسین علی» و «سید علی محمد شاه» از اعضای تیپ «زینبیون» و محمدرضا بای‌زاده» عضو لشکر «فاطمیون» اعلام شده است.

این خبرگزاری همچنین از کشته شدن «رضا رستمی مقدم»، «قدرت عبدیانی» و «مرتضی مسیب‌زاده» سه عضو سپاه در استان «حلب» سوریه خبر داده است.

رضا رستمی‌مقدم از پاسداران بازنشسته شهرستان «خرم آباد» و قدرت عبدیانی از پاسداران شهرستان «کودهدشت» در استان لرستان بوده‌اند.

رضا خرمی از پاسداران شهر تهران نیز یکی دیگر از اعضای سپاه است که در استان «حلب» سوریه کشته شده است.

سرور هاشمی٬ عضو دیگر لشکر «فاطمیون» است که خبرگزاری تسنیم از دفن جسد وی در بهشت زهرای تهران خبر داده است.

ایرنا هم روز دوشنبه خبر داد که پیکر جهانگیر جعفری‌نیا٬ فرمانده گردان «صابرین» لشکر «۱۶ قدس» استان گیلان در زادگاهش به خاک سپرده شده است.

حلب طی روزهای گذشته بار دیگر صحنه درگیری‌ها و حملات شدیدی بوده‌ که منجر به افزایش دوباره قربانیان از هر دو طرف شده است.

آمار قربانیان «محور مقاومت» در سوریه که به نفع بشار اسد مشغول جنگ است طی یک ماه گذشته به بیش از ۵۰ نفر رسیده است.

در آغاز درگیری‌ها در سوریه٬ کمتر پیش می‌آمد که خبر تشییع جنازه قربانیان جنگ داخلی سوریه در ایران به صورت عمومی منتشر شود، اما مدتی است که اخبار کشته‌شدگان در رسانه‌ها منتشر می‌شود و تبلیغات رسمی هم درباره آن صورت می‌گیرد.

علاوه بر کشته‌شدگان که بررسی اخبار نشان می‌دهد بیشتر آنها از افغان‌های اعزامی از سوی ایران بوده‌اند٬ در طول این مدت٬ تعدادی نیز زخمی شده یا با معلولیت‌ جسمی مواجه شده‌اند.

XS
SM
MD
LG