لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ تهران ۱۸:۴۸

«رهبری کره شمالی به شورای نظامی واگذار می شود»


از افتخارات دوران زمامداری رهبر کره شمالی می توان به تشکيل ارتش يک ميليون و يکصد هزار نفری و دست يابی اين کشور به سلاح هسته ای اشاره کرد.

کيم جونگ ايل، رهبر کره شمالی در تلاش است با تشکيل يک شورای رهبری متشکل از فرماندهان نظامی اين کشور، مسئوليت رهبری کره شمالی را بعد از مرگ خود به اين شورا محول کند .


وی که هم اکنون ۶۵ سال دارد و در سال ۱۹۹۷ ميلادی، سه سال پس از مرگ پدرش، کيم ايل سونگ ، رسما زمام امور کشور را در دست گرفت .


کره شمالی در طول دوران حکومت ده ساله کيم جونگ ايل که تا به امروز همچنان ادامه دارد يک دوره قحطی ده ساله را پشت سر گذاشته و اقتصادش به خاطر تحريم های جهانی که در نتيجه بلند پروازی های هسته ای آقای کيم عليه اين کشور اعمال شد از فقر شديد رنج می برد .کره شمالی در طول دوران حکومت ده ساله کيم جونگ ايل که تا به امروز همچنان ادامه دارد يک دوره قحطی ده ساله را پشت سر گذاشته است.

از افتخارات دوران زمامداری رهبر کره شمالی می توان به تشکيل ارتش يک ميليون و يکصد هزار نفری و دست يابی اين کشور به سلاح هسته ای اشاره کرد.


در حال حاضر، کيم جونگ ايل، فرماندهی مطلق کره شمالی و برنامه های هسته ای آن را در دست دارد و بر اساس اظهارات منابع آگاه، هدف وی از انتقال قدرت موروثی خاندانش به يک شورای نظامی اين است که سلسله کيم را از ناکامی های چندين ساله اقتصادی و سياسی نجات دهد .


يکی از منابع ديپلماتيک آگاه در پکن که به خاطر حساسيت موضوع نخواست نامش فاش شود با تاييد اين خبر اظهار داشت:« آقای کيم در نظر دارد با تشکيل اين شورای نظامی در زمان حيات خود، قابليت های آن را مورد آزمايش قرار دهد.»


کيم جونگ ايل دارای سه پسر است و پيش از اين در نظر داشت پسر ارشد خود، کيم جونگ نام ۳۵ ساله را به جانشينی خود انتخاب کند .


اما کيم جونگ نام در سال ۲۰۰۱ ميلادی در حالی که در نظر داشت با يک گذرنامه تقلبی وارد ژاپن شود توسط پليس ژاپن دستگير شد و اين امر سبب گرديد تا پدرش وی را از فهرست جانشينان احتمالی خود حذف کند .


گزارش ها حاکی است وی سه سال گذشته را در ماکائو به خوشگذرانی و عيش و عشرت سپری کرده و در اوايل ماه جاری ميلادی برای ديداری کوتاه از پکن وارد اين شهر شد و پس از آن برای شرکت در شصت و پنجمين سالروز تولد پدرش، چين را به مقصد کره شمالی ترک کرد .


کيم جونگ چول ۲۳ ساله و کيم جونگ وون ۲۰ ساله پسران ديگر رهبر کره شمالی هستند .


XS
SM
MD
LG