لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ تهران ۱۹:۴۰

«تلاش برای ربودن رییس سندیکای اتوبوسرانی تهران»


منصور اصانلو، رییس سندیکای شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه
منصور اصانلو، رییس سندیکای شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه

منصور اسانلو، ریيس هيات مديره سنديکای کارگران شرکت واحد اتوبوس رانی تهران و حومه، روز سه شنبه، از دست ماموران لباس شخصی که در ايستگاه متروی ميدان هفت تير تهران، قصد بازداشت او را داشتند، گريخت و به دادگاه حفظ حقوق شهروندی پناه برد تا نسبت به عدم تامين جانی خود شکايت کند.


آقای اسانلو در مورد اين حادثه که پس از مراسم روز جهانی کارگر در ورزشگاه شيرودی روی داد، به راديو فردا گفت: «در ايستگاه متروی هفت تير، سه نفر لباس شخصی به طور ناگهانی، و بدون آنکه خود را معرفی کنند، و يا حکمی را نشان دهند، به من حمله کردند، دستم را پيچاندند، و سعی کردند مرا به همراه خود ببرند.»


ریيس هيات مديره سنديکای کارگران شرکت واحد اتوبوس رانی تهران و حومه همچنين گفت که ماموران لباس شخصی، او را به شدت مضروب کردند، و با اشاره به اينکه همراهانش مانع بازداشتش توسط لباس شخصی ها شدند، افزود: «با فريادهای همراهانم که دارند نماينده کارگران را بازداشت می کنند، مردم متوجه ماجرا شدند، و در نهايت، با کمک مردم، لباس شخصی ها نتوانستند مرا بدزدند.»


منصور اسانلو ادامه داد که پس از گريختن از دست لباس شخصی ها، به همراه چند تن از اعضای سنديکا به دادگاه حفظ حقوق شهروندی پناه برد تا با نوشتن شکواييه ای اعلام کند که تامين جانی ندارد.


آنها درصدد خاموش کردن صدای حق طلبانه کارگران هستند، و می خواهند اين قدر فشار بياورند تا من از کشور عزيزم خارج شوم. حتی در مراحل آخر بازجويی هايم به من پيشنهاد شد که در قبال دريافت ماهانه ۱۰ هزار دلار، از ايران خارج شوم. اما من قبول نکردم.
رییس سندیکای کارگران اتوبوسرانی تهران و حومه

او در مورد هدف از اين گونه اقدامات گفت: «آنها درصدد خاموش کردن صدای حق طلبانه کارگران هستند، و می خواهند اين قدر فشار بياورند تا من از کشور عزيزم خارج شوم. حتی در مراحل آخر بازجويی هايم به من پيشنهاد شد که در قبال دريافت ماهانه ۱۰ هزار دلار، از ايران خارج شوم. اما من قبول نکردم.»


منصور اسانلو پيش از اين، چند بار توسط ماموران امنيتی جمهوری اسلامی ايران بازداشت شده است.


آخرين بار، او در ۲۸ آبان ماه سال گذشته خورشيدی، از سوی افراد لباس شخصی در خيابان بازداشت، و به زندان اوين منتقل شد.


ریيس هيات مديره سنديکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه در مرداد ماه سال گذشته خورشيدی، با قرار وثيقه ۱۵۰ ميليون تومانی از زندان آزاد شده بود.


وی به اتهام اقدام عليه امنيت ملی محاکمه شده، و در انتظار اعلام حکم دادگاه در مورد پرونده ۱۷۰۰ صفحه ای خود است.


  • 16x9 Image

    روزبه بوالهری

    روزبه بوالهری که فعالیت خود را به عنوان روزنامه‌نگار از سال ۱۳۶۸ آغاز کرده، از اسفند سال ۱۳۸۴ به تحریریه رادیو فردا پیوست.

    او که پیش از پیوستن به رادیوفردا، در شماری از روزنامه‌های ایران نیز به عنوان دبیر سرویس بین‌الملل فعالیت کرده، در کنار تهیه خبر و گزارش، برنامه هفتگی کارنامه را تهیه می‌کند که به مسائل کارگران، معلمان و فعالان صنفی در ایران می‌پردازد.

XS
SM
MD
LG