لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۸ تیر ۱۴۰۱ تهران ۱۷:۵۸

نيروهای گروه حکومت اسلامی۴۰ نفر را در سوريه کشتند


نیروهای موسوم به احرار الشام در ادلب

گزارش‌ها حاکی است در جريان حمله نيروهای شبه‌نظامی «حکومت اسلامی» يا داعش به روستايی در مرکز سوريه، ۴۰ شهروند سوريه که بيشترشان غيرنظامی بودند، کشته شدند.

به گزارش روز ۱۱ فروردين خبرگزاری آسوشيتدپرس، روستای «المبعوجه» که در اختيار دولت مرکزی سوريه است، شاهد حمله نيروهای داعش بود.

خبر اين حمله از سوی تلويزيون دولتی سوريه و نيز رسانه‌های نزديک به مخالفان گزارش شده است.

اين گزارش حاکی است نيروهای «حکومت اسلامی» يا داعش هفته پيش ويديويی منتشر کردند که نشان می‌داد هشت مرد مسلمان شيعه را در حما، سر بريده‌اند.

نيروهای داعش روز سه‌شنبه حملات خود به روستای المبعوجه در مرکز سوريه را شروع کردند که مرکز سکونت علويان و نيز اقليت‌های مسيحی است. به گزارش آسوشيتدپرس، مردم اين نواحی حامی بشار اسد هستند که خود يک علوی است و همچنين با نيروهای مخالف دولت هم همراه نيستند.

تلويزيون دولتی سوريه در گزارشی اعلام کرد در حمله به روستای المبعوجه، ۴۴ تن از جمله زنان و کودکان به دست نيروهای داعش کشته شدند.

گروه ناظران حقوق بشر سوريه در گزارشی اعلام کرد ۳۷ غيرنظامی در جريان عقب‌نشينی نيروهای داعش کشته شده‌اند. اين گروه اعلام کرده نيروهای دولتی سوريه به حمله داعش واکنش نشان داده و آن‌ها را عقب راندند.

نيروهای «حکومت اسلامی» يا داعش در شهر رقه سوريه متمرکز هستند و هرچند در عراق مجبور به عقب‌نشينی شده‌اند، اما مشغول افزايش عمليات خود در خاک سوريه هستند.

اين گزارش همچنين حاکی است نيروهای نظامی سوريه موشک‌های زمين به زمين به سمت ادلب شليک کردند. ادلب پس از چهار روز نبرد، به دست احرار الشام، از گروه‌های مرتبط با القاعده در سوريه افتاده است.

ادلب با حدود ۱۶۵ هزار سکنه، پس از رقه دومين شهر بزرگی است که در سوريه به چنگ نيروهای «حکومت اسلامی» يا داعش می‌افتد.

گزارش شده که در جريان حملات ادلب، حدود ۳۰ هزار تن آواره و مجبور به ترک خانه و کاشانه خود شده‌اند. همچنين کاهش برق و قطعی آب در منطقه بيشتر شده و ممکن است که مدارس و بيمارستان‌ها تعطيل شوند.

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG