لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۸ تهران ۰۵:۰۲

دو دختر موسوی و رهنورد با پدر و مادر خود دیدار کردند


وب‌سایت کلمه گزارش کرده است سرانجام پس از چهار ماه کوکب و نرگس، دو دختر میرحسین موسوی و زهرا رهنورد توانسته‌اند با پدر و مادر خود ملاقات کنند. زهرا موسوی، هنوز اجازه دیدار با پدر و مادر خود را پیدا نکرده است.

به گزارش ‌وب‌سایت کلمه، روز چهارشنبه ۲۳ اسفند، دو فرزند میرحسین موسوی و زهرا رهنورد دیداری دو ساعت با پدر و مادر خود داشته‌اند.

برپایه این گزارش این دیدار «تحت تدابیر امنیتی شدید» صورت گرفته است. آخرین دیدار این موسوی و رهنورد با فرزندانشان ۳۰ آبان ماه بود.

وب‌سایت کلمه می‌نویسد ماموران امنيتی از نشستن و نزديک شدن دختران به مادر و پدرشان ممانعت می‌کردند، که اين رفتار موجب تنش در ابتدای اين ملاقات شده است.

به نوشته کلمه، ميرحسين موسوی و زهرا رهنورد به شدت نگران اخبار مربوط به ورود ماموران به خانه زهرا و نرگس موسوی، رفتارهای صورت گرفته با آنها، بازجويی از کوکب موسوی و اتهام‌ها به فرزندانشان بوده‌اند.

وب‌سایت کلمه، روز ۳۰ بهمن خبر داد که در جریان بازجویی سه‌ساعته از کوکب موسوی خواسته شده که امضا دهد و مسئولیت بیانیه‌ها و مصاحبه‌های اخیر خود را بپذیرد.

کوکب موسوی روز ۲۳ بهمن در مصاحبه با جرس از «احساس ناامنی شدید برای خود و والدینش» خبر داد و در همین روز در مصاحبه با کلمه درباره علل احتمالی بازداشت خواهرانش گفت که حدس می‌زند «بازداشت آنان به منظور تحت‌الشعاع قرار دادن درگیری‌های سیاسی اخیر از جمله در مجلس و هنگام سخنرانی علی لاریجانی در قم بوده است.»

میرحسین موسوی و همسر او، زهرا رهنورد از اوایل اسفند سال ۱۳۸۹ در حصر خانگی به‌سرمی‌برند. مهدی کروبی، دبیرکل حزب اعتماد ملی هم همین وضعیت را دارد و در حصر خانگی به سر می‌برد.

انتخاب سردبیر

XS
SM
MD
LG