لینک‌های قابلیت دسترسی

چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶ تهران ۱۷:۱۴

تلفات حمله هوایی ارتش آمریکا به شمال بغداد


به گفته پلیس عراق، در حمله صبح یکشنبه تعداد زیادی خودرو، مغازه و خودرو به آتش کشیده شد.

در حمله هوايی نيروهای آمريکايی به شهرک صدر در شمال بغداد که از مراکز شبه نظاميان شيعه است، دست کم ۱۳ نفر کشته و نزديک به ۵۲ نفر مجروح شدند.


به گزارش خبرگزاری رويترز، ارتش آمريکا تاييد کرده است که صبح روز يکشنبه، ۲۱ اکتبر، در نزديکی شهرک صدر دست به عملياتی زده که در اين عمليات «هدف، مجرمانی بودند که گمان می رود در گروگانگيری نيروهای ائتلاف در نوامبر سال ۲۰۰۶ و مه سال ۲۰۰۷ دست داشته اند.»


دو منبع پليس که خبر کشته شدن ۱۳ نفر و زخمی شدن ۵۲ نفر را بر اثر عمليات صبح يکشنبه منتشر کرده اند، می گويند که در ميان کشته و زخمی شدگان تعدادی زن و کودک نيز وجود دارد.

شهرک صدر، منطقه فقير نشينی است که گفته می شود، مقتدی صدر، روحانی تندرو شيعه در اين منطقه پناه گرفته وبه همين دليل اين ناحيه به طور مرتب شاهد تبادل آتش گلوله ميان شبه نظاميان و نيروهای آمريکايی بوده است.


يکی از فرماندهان ارتش آمريکا چندی پيش در باره وضعيت منطقه صدر گفته است که «اگرچه عمليات نيروهای ائتلاف وضعيت امنيتی در بخش هايی از بغداد را بهتر کرده، اما به نظر می رسد که شرايط برخی مناطق مانند شهرک صدر با خشونت بيشتری روبرو شده است.»


دو منبع پليس که خبر کشته شدن ۱۳ نفر و زخمی شدن ۵۲ نفر را بر اثر عمليات صبح يکشنبه منتشر کرده اند، می گويند که در ميان کشته و زخمی شدگان تعدادی زن و کودک نيز وجود دارد.


به گفته يکی از منابع پليس، عمليات نيروهای آمريکايی پس از آن صورت گرفت که يکی از خودروهای سربازان ايالات متحده هدف بمب های کنار جاده ای قرار گرفت و منفجر شد.


در همين حال سخنگوی ارتش آمريکا در عراق می گويد: «من از شمار تروريست های کشته شده اطلاعی ندارم، اما ما مدرکی داير بر اينکه شهروندان غير نظامی در اين عمليات کشته شده باشد، نيز نداريم.»


به گفته وی ، نيروهای ائتلاف تنها دشمن را هدف قرار داده و برای حفاظت از جان شهروندان بی گناه بسيار تلاش می کنند.


يکی از مقامات پليس می گويد: «در حمله صبح روز يکشنبه تعداد زيادی خانه، فروشگاه و خودرو به آتش کشيده شد.»


يک منبع وزارت بهداری عراق نيز گفته است که « ۱۰جسد و ۴۲ مجروح به بيمارستان امام علی شهرک صدر منتقل شده و چند جسد و مجروح ديگر نيز به بيمارستان ديگر شهرک صدر انتقال يافته است.»


XS
SM
MD
LG