لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷ تهران ۱۶:۳۳

ميدان اعدام در باغچه آلمانی


باستان شناسان آلمانی متوجه شده اند که تعداد زيادی باغچه در اين کشور وجود دارند، که زمانی محل اعدام و کشتار انسان ها بوده اند.
باغچه خانه اغلب محلی است که از آن زيبايی و شادابی می ترواد. ولی کسی چه می داند که چند صد سال قبل در جايی که امروز گل و سبزه روييده، چه اتفاقی افتاده است؟

باستان شناسان آلمانی متوجه شده اند که تعداد زيادی باغچه در اين کشور وجود دارند، که زمانی محل اعدام و کشتار انسان ها بوده اند.

به گزارش وب سایت «اشپيگل آن-لاین»، يک شهروند آلمانی زمانی که همراه با فرزندش در منزل خود در شهر هسيش ليختناو، واقع در مرکز آلمان، در حال کندن باغچه بود، ناگهان به شیء سختی بر می خورد.

پدر و پسر به کندن ادامه می دهند و لحظاتی بعد با شگفتی متوجه می شوند که درست در زير چمن های باغچه آنها يک اسکلت انسان قرار دارد، به درازا خوابيده با دست هايی که بر روی شکم قرار گرفته اند، همانند هر فردی که به صورت عادی دفن شده است. فقط يک اشکال داشت و آن اينکه سر اسکلت نه بر روی گردن بلکه ميان زانوهايش قرار گرفته بود.
در باغچه يک اسکلت انسان قرار داشت، به درازا خوابيده و در حالی که سر اسکلت ميان زانوهايش قرار گرفته بود.

باستان شناسان وارد عمل می شوند و با بررسی محل متوجه می شوند که باغچه خانواده اين شهروند آلمانی بر روی مکانی قرار دارد که در قرون وسطی يعنی بيش از ۵۰۰ سال پيش، ميدان اعدام بوده و فردی که اسکلتش کشف شده به احتمال زياد، گردنش با شمشير قطع شده بوده است.

به گفته کارشناسان، در قرون وسطی هر شهر يا حتی روستا در آلمان صاحب يک يا دو محل برای اعدام افراد بزهکار بوده است. در اين محل، هم مکانی برای دار زدن وجود داشت و هم سنگی که سر محکوم بر روی آن قرار می گرفت و با شمشير يا تبر توسط جلاد قطع می شد.


مردم در آن زمان به اين سنگ ها، «سنگ لاشخور» می گفته اند، چرا که لاشخورها تمام مدت بر فراز آنها پرواز می کردند تا در فرصت مناسب به سراغ جسد افراد اعدام شده بروند و شکم شان را سير کنند.

در قرون وسطی محل های اعدام خارج از شهرها قرار داشتند و اجسادی که تا زمان تجزيه شدن همچنان بر سر دار رها می شد، هشداری بودند، به افراد تازه وارد تا به فکر قانون شکنی و تخلف نيفتند.


اما با گسترش شهرها و روستاها امروزه اين مکان ها درست در زير خانه های مسکونی قرار گرفته اند. باستان شناسان می گويند، اين محل ها که تا کنون به ندرت مورد پژوهش علمی قرار گرفته اند، می توانند اطلاعات ارزنده ای را درباره شيوه زندگی مردمان دوره خود در اختيار ما قرار دهند.


XS
SM
MD
LG