لینک‌های قابلیت دسترسی

یکشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۶ تهران ۱۱:۰۴

۲۰کشته و ۳۴۰ هزار بی خانمان در سيل اندونزی


سیل زدگان اندونزی در تلاش برای خروج از مناطق سیل زده منتظر ماموران امدادی هستند.

خطرسيل در اندونزی که با کشته شدن ۲۰ نفر و بی خانمان شدن بيش از ۳۴۰ هزار نفر همراه بود، هنوز مرتفع نشده و بارش باران هنوز ادامه دارد.


به گزارش آسوشيتد پرس، نيروهای امدادی مشغول کمک به مصدومان اين سيل هستند و بارش بيشتر باران ممکن است ادامه کار را با مشکل مواجه کند.


ادی دارما، از مقامات مسوول مرکز بحران سيل اندونزی، شمار کشته شدگان حادثه در جاکارتا را ۲۰ نفر ذکر کرده و گفته است که در حال حاضر، توزيع آب آشاميدنی در ميان مصدومان به سختی انجام می شود.


گزارش های هواشناسی حاکی از اين است که بارش باران ادامه خواهد داشت و دولت اندونزی ۱۲ هزار و ۶۰۰ نيروی امدادی اضافی را راهی مناطق سيل زده کرده است.


دکتر رستم پاکايا، از مقامات مسوول وزارت بهداشت اندونزی هم تاييد کره که بيش از ۳۴۰ هزار نفر در جاکارتا و شهرهای اطراف آن بر اثر سيل بی خانمان شده و خانه های خود را بر اثر سيل از دست داده اند.


گزارش های هواشناسی حاکی از اين است که بارش باران ادامه خواهد داشت و دولت اندونزی ۱۲ هزار و ۶۰۰ نيروی امدادی اضافی را راهی مناطق سيل زده کرده است.


بسياری از کسانی که خانه های خود را از دست داده اند، بر روی تخته های شناور منتظر رسيدن نيروهای امدادی هستند تا آنها را از منطقه خارج کند.


مقامات امداد رسانی اندونزی اعلام کرده اند مشکل نيروی انسانی برای کمک ندارند اما وسايل و ابزار کافی در دست ندارند و کمبود قايق و هليکوپتر نيز باعث شده تا نتوانند به سرعت بازماندگان سيل را از منطقه خارج کنند.


دليل مرگ کشته شدگان، سيل، سرما، بيماری و تماس يا برق فشار قوی بر اثر سقوط دکل های فشار قوی برق عنوان شده است.


۱۲۲ منطقه مسکونی زير آب رفته و جمعيتی حدود ۱۰ ميليون نفر بر اثر بروز سيل خسارت ديده اند.
ماموران صليب سرخ با همکاری نيروهای نظامی اندونزی برای نجات جان سيل زدگان تلاش می کنند و مشکل اصلی کمبود برق و آب آشاميدنی است.


XS
SM
MD
LG