لینک‌های قابلیت دسترسی

پنجشنبه ۲ آذر ۱۳۹۶ تهران ۰۸:۱۱

وکیل مدافع متهمان القاعده در ترکیه دستگیر شد


ملی گرایان ترکیه بر این باورند که دولت اسلامگرای اردوغان باعث رشد بنیادگرایان شده است.

وکيل مدافع اعضای بازداشت شده القاعده در ترکيه به مراه ۲۱ تن ديگر دستگير شد. پليس ترکيه در جريان تحقيق درباره يک گروه تبهکار به اسنادی دست يافته که حاکی از دست داشتن اين وکيل مدافع و ساير افراد دستگير شده با شبکه القاعده بوده است .


پليس ترکيه طی عملياتی که تحت پوشش بازداشت يک گروه تبهکار و باج گير انجام داد، عثمان کاراهان ، وکيل سرشناس ، افراد دستگير شده شبکه القاعده را دستگير کرد. عثمان کاراهان وکالت افرادی را برعهده داشت که متهم به عضويت در شبکه القاعده بود ند.


به گفته پليس ترکيه ، عثمان کاراهان متهم است که از القاعده پول دريافت می کرد و در مواردی باعث فرار اعضای اين سازمان تروريستی از ترکيه شده است.


آقای کاراهان که روز جمعه گذشته و در حال خر و ج از دادگاه بشيکتاش استانبول دستگير شد، به خبر نگاران گفت : چون عليه پليس اقامه دعوا کرده به او برچسب همکاری با القاعده زده اند

آقای کاراهان که روز جمعه گذشته و در حال خر و ج از دادگاه بشيکتاش استانبول دستگير شد، به خبر نگاران گفت : چون عليه پليس اقامه دعوا کرده به او برچسب همکاری با القاعده زده اند .


پليس ترکيه اعلام کرد در جريان عمليات برای بازپس گيری آثار باستانی و عطيقه های دوره عثمانی از دست قاچاقچيان، به مدارکی دست يافته که نشان می دهد عثمان کاراهان با القاعده در ارتباط بوده است .


به همراه اين وکيل مسلمان ، پليس ۲۱ تن ديگر را بازداشت کرده و آنها را به شعبه دوم بخش امنيت منتقل کرده است .


طی دو ماه گذشته و به ويژه در جريان سفر ماه نوامبر پاپ بنديکت شانزدهم رهبر کاتوليکهای جهان به ترکيه ، ده ها تن از افراد ی که اعلام شد اعضای ترک شبکه القاعده هستند، دستگير شدند .


ملی گرايان ترک بر این باورند که در دولت اسلامگرای رجب طيب اردوغان ، گروههای بنيادگرا و تروريست به طور فزاينده ای رشد کرده اند .


XS
SM
MD
LG