لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ تهران ۱۹:۴۹

پنس گزارش‌ها در مورد نامزدی‌اش در انتخابات ۲۰۲۰ را «جعلی و توهین‌آمیز» خواند


مایک پنس، معاون رئیس‌جمهور آمریکا، روز یکشنبه گزارش روزنامه نیویورک‌تایمز در مورد «کارزار در سایه» جمهوری‌خواهان برای نامزدی او در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ را رد کرد.

بر پایه گزارش رویترز آقای پنس در بیانیه‌ای گزارش نیویورک‌تایمز را گزارشی «جعلی، ناسپاسانه و توهین‌آمیز» خوانده است.

آقای پنس در این بیانیه تأکید کرده که «اتهامات مطرح شده در این گزارش قطعاً دروغ است، و تنها تلاشی دیگر از سوی رسانه‌ها برای ایجاد شکاف در دولت است».

روزنامه نیویورک‌تایمز، روز شنبه ۱۴ مرداد، در گزارشی ادعا کرده بود که برخی جمهوری‌خواهان تحرکاتی را برای شکل دادن به یک «کارزار در سایه» برای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آغاز کرده‌اند که دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا در آن دخیل نیست.

این روزنامه نوشته بود که چندین تن از مشاوران مایک پنس، از هم‌اکنون به برخی حامیان مالی حزب جمهوری‌خواه گفته‌انند که اگر دونالد ترامپ نامزد ریاست جمهوری در سال ۲۰۲۰ نشود، آقای پنس برای نامزدی اقدام خواهد کرد.

نیویورک‌تامیز همچنین ادعا کرده بود گرچه مرسوم است که معاونان رئیس‌جمهور جدول برنامه‌های سیاسی داشته باشند، اما مایک پنس برای خود پایگاه قدرت مستقلی دست و پا کرده که از جمله شامل یک گروه جلب حمایت مالی موسوم به «کمیته آمریکای بزرگ» است.

اما آقای پنس با رد این گزارش تأکید کرده که به طور کامل بر پیشبرد برنامه‌های دونالد ترامپ و انتخاب مجدد او در انتخابات ۲۰۲ متمرکز است.

روز یکشنبه کلین کانوی، مشاور ارشد آقای ترامپ هم به شبکه خبری ای بی سی گفت که برنامه‌ریزی ترامپ بر آن است که رئیس‌جمهوری دو دوره‌ای باشد و افزود که در این باره که مایک پنس مستقلاً یک «کارزار سایه» شکل دهد، نگرانی ندارد.

خانم کانوی افزود که «کاملاً واقعیت دارد که معاون رئیس‌جمهور برای انتخابات ۲۰۲۰ آماده می‌شود، اما برای انتخاب دوباره به سمت معاون رئیس‌جمهور».

او آقای پنس را فردی «کاملاً وفادار و وظیفه‌شناس» توصیف کرد که به شکلی خارق‌العاده یک معاون رئیس‌جمهور «مؤثر و فعال» است.

پیشتر هم در روز شنبه دو مقام دفتر آقای پنس گزارش نیویورک‌تایمز را تکذیب کرده بودند.

در این زمینه سخنگوی مایک پنس در توئیتر خود نوشت که معاون رئیس‌جمهور برنامه‌ای برای نامزد در انتخابات ۲۰۲۰ ندارد، و چنین ادعایی چیزی جز «خیال‌پردازی» نیویورک‌تایمز نیست.

رئیس دفتر آقای پنس هم شنبه‌شب در توئیتی نوشت که نیویورک‌تایمز ادعایی سراسر دروغ را در یک مطلب جعلی منتشر کرده است.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

صفحه ویژه جام جهانی ۲۰۱۸

XS
SM
MD
LG