لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۷ تهران ۰۶:۳۷

پوشش زنده؛ صدها کشته و زخمی در چهارشنبه خونین مصر

محمد البرادعی، معاون رئیس جمهور موقت مصر، پس از کشته و زخمی شدن صدها نفر در چهارشنبه خونین مصر، از سمت خود استعفا کرد. دولت موقت مصر به مدت یک ماه حالت فوق‌العاده اعلام کرده است. گروه اخوان المسلمین می‌گوید دستکم ۲۶۰۰ نفر کشته شده‌اند.


قاهره روز چهارشنبه
۰۳:۵۴ ۲۴.۵.۱۳۹۲
وزارت بهداشت مصر کشته شدن ٢٧٨ نفر در مناطق مختلف این کشور تا ساعات پایانی شامگاه چهارشنبه را تایید کرد که ۴۳ نفر از آنها از نیروهای امنیتی هستند.
۰۳:۴۶ ۲۴.۵.۱۳۹۲
اکوادور به نشانه اعتراض سفیر خود را از مصر فراخواند. دربیاینه‌ای که وزارت خارجه اکوادور منتشر کرده، آمده است که پس از کودتا علیه دولت محمد مرسی این کشور را اعتراض مدنی و سرکوب فراگرفته است.
۰۳:۳۰ ۲۴.۵.۱۳۹۲
خبرگزاری رویترز به نقل از مقام‌های آمریکایی که نخواسته‌اند نامشان فاش شود، گزارش داده که واشینگتن ممکن است رزمایش مشترک با ارتش مصر را لغو کند. آمریکا هر دوسال یک بار رزمایش «ستاره درخشان» را با مصر برگزار می‌کند. آمریکا سالانه یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار به ارتش مصر کمک می‌کند. این کمک یکی از مفاد پیمان کمپ دیوید است. آمریکا هر سال ۲۵۰ میلیون دلار نیز کمک اقتصادی به مصر می‌دهد.
۰۲:۲۵ ۲۴.۵.۱۳۹۲
خبرگزاری آسوشیتدپرس هم اعلام کرد عکاس این خبرگزاری از ناحیه گردن مورد اصابت گلوله‌های ساچمه‌ای قرار گرفته است. این خبرگزاری می‌افزاید عکاسش پس از مداوا کار خود را از سر گرفته است.

بیشتر

XS
SM
MD
LG