لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲ آبان ۱۳۹۹ تهران ۱۲:۵۲

«ایران در صدر برنامه‌های کمیته سیاست خارجی مجلس نمایندگان آمریکا خواهد بود»


ایلنا راس لتینن
یک نماینده برجسته جمهوری‌خواه در مجلس نمایندگان آمریکا می‌گوید ایران و برنامه اتمی‌اش در صدر برنامه‌های وی در مجلس بعدی این کشور خواهد بود.

ایلِنا راس لتینِن، که ماه آینده ریاست کمیته سیاست مجلس نمایندگان را بر عهده می‌گیرد، گفت ایران در ردیف «یک، دو و سه» برنامه‌های این کمیته خواهد بود.

نماینده جمهوری‌خواه ایالت فلوریدا با انتقاد از برخی تعلل‌های دولت باراک اوباما در وضع هر چه سنگین‌تر تحریم‌ها علیه ایران گفت: «امیدواریم که جلسات نظارتی داشته باشیم که از دولت سئوال کند "چرا بانک‌ها و شرکت‌ها و کشورهای بیشتری را تحریم نمی‌کنید؟ چه کار می‌کنیم و منتظر چه چیزی هستیم؟"»

ایلنا راس لتینن همچنین تاکید کرد که قصد دارد در جلسه‌های آینده کمیته سیاست خارجی مجلس مجلس نمایندگان، جلساتی را به مسائلی چون گسترش سلاح‌های هسته‌ای و پیوندهای ایران، روسیه و ونزوئلا در این حوزه اختصاص دهد.

این نماینده جمهوری‌خواه با بیان اینکه «مناسبات ایران و ونزوئلا همچنان رو به افزایش است» این روابط را با «منافع دموکراتیک» در ونزوئلا، منطقه و ایالات متحده در تضاد دانست.

ایلنا راس لتینِن گفت: «پیوند ایران با آمریکای لاتین اغلب مورد غفلت واقع شده است.»

وی افزود: «روس‌ها و فروش‌اسلحه از طرف آنها، و شیوه‌ای که در تجهیز تسلیحاتی ایران در پیش گرفته‌اند، و ارسال فناوری‌هایی با کاربرد دوگانه به ایران، به جایی رسیده است که ایران می‌تواند همچنان بگوید "اینها تنها برای مقاصد صلح‌آمیز است."»

این نماینده جمهوری‌خواه تاکید کرد که جلسات آتی کمیته سیاست خارجی مجلس نمایندگان باید به گونه‌ای باشد که مناسبات روسیه و ایران را به دولت باراک اوباما گوشزد کند.

ایلنا راس لتینن با اشاره به نمایندگان جدید عمدتا جمهوری‌خواه که برای مجلس نمایندگان انتخاب شده‌اند گفت: «این نمایندگان درک می‌کنند که آمریکا ابرقدرت جهان است و از این امر شرمسار نیستند و آنها مانند رئیس جمهور اوباما نیستند.... ما به ابرقدرت بودن آمریکا خیلی هم افتخار می‌کنیم و نمایندگان جدید فرق متحدان و دشمنانمان را می‌فهمند.»

دیدن نظرات (۸)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است
XS
SM
MD
LG