لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۷ تهران ۲۳:۱۱

آسوشتیدپرس: شماری از مقام‌های آمریکایی درباره مدارک حمله شیمیایی در سوریه تردید دارند

خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از مقام‌های آمریکایی که نامی از آنها نبرده گزارش داده است که در مورد مدارک حمله شیمیایی در حومه دمشق شک و تردید وجود دارد.


بازرسان سازمان ملل در سوریه
پس از شکست طرح دیوید کامرون در پارلمان، فیلیپ هاموند، وزیر دفاع بریتانیا اعلام کرد که این کشور در هیچگونه اقدام نظامی علیه سوریه شرکت نمی‌کند.

وی به تلویزیون بی بی سی گفت: «من امیدوار بودم پکه ما در این مباحثه بتوانیم پیروز شویم اما می‌فهمیم که سوء ظن عمیقی درباره مداخله در خاورمیانه وجود دارد.»
در این رای‌گیری مقدماتی طرح دیوید کامرون برای مداخله نظامی در سوریه با اختلاف ۱۳ رای شکست خورد که بنا به گزارش سی ان ان باعث ناخرسندی مقام‌های آمریکایی شده است.

دیوید کامرون با صدور بیانیه‌ای گفت برای او مشخص بود که مردم بریتانیا طرفدار مداخله نظامی نیستند. دیوید کامرون گفت من این پیام را دریافت کردم و مطابق آن عمل خواهم کرد.
در جلسه فوق‌العاده پارلمان بریتانیا، نمایندگان این کشور، پس از ساعت‌ها بحث و جدل، به طرح پیشنهادی دیوید کامرون برای مداخله نظامی در سوریه رای ندادند. قرار است پارلمان بریتانیا یک بار دیگر درباره مداخله نظامی در سوریه رای‌گیری کند.
پارلمان بریتانیا در رای‌گیری مقدماتی علیه مداخله نظامی در سوریه رای داد.

بیشتر

XS
SM
MD
LG