لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۷ تهران ۱۹:۳۵

وزارت دفاع روسیه از کشته شدن «چهار نیروی روس» در سوریه خبر داد


نیروهای روس در سوریه

وزارت دفاع روسیه روز یکشنبه ششم خرداد ماه اعلام کرد چهار نفر از نیروهای روس در تبادل آتش با شبه‌نظامیان در استان دیرالزور سوریه کشته شده‌اند.

در بیانیه وزارت دفاع روسیه آمده که دو تن از پرسنل در محل کشته و پنج نفر دیگر زخمی شده‌اند و تلاش کادر پزشکی برای زنده نگاه داشتن دو نفر از زخمی‌ها بی‌نتیجه بوده است.

بنا بر اعلام وزارت دفاع روسیه چندین گروه از شبه‌نظامیان شبانه به واحدهای توپخانه‌ای ارتش سوریه در استان دیرالزور حمله‌ور شدند.

طبق گزارش این وزارتخانه در تبادل آتش میان نیروهای روسیه و سوریه با شبه‌نظامیان ۴۳ شبه‌نظامی کشته و شش خودروی مسلح به تیربار منهدم شدند.

از سوی دیگر دیده‌بان حقوق بشر سوریه مستقر در لندن که تحولات جنگ داخلی سوریه را با تکیه بر گزارش شاهدان عینی و نیروهای محلی مخابره می‌کند، اعلام کرده که در درگیری میان نیروهای داعش و نظامیان روس و سوری ۲۶ تن از نیروهای سوری و ۹ نفر از نظامیان روس کشته شده‌اند.

در حالی که در بیانیه روز یکشنبه وزارت دفاع سوریه به تاریخ و محل دقیق کشته شدن نیروهای روس اشاره نشده، دیده‌بان حقوق بشر سوریه می‌گوید آمار ارائه شده از سوی این گروه، درباره همان درگیری است که مسکو به ان اشاره کرده است.

این نهاد ناظر بر رخدادهای جنگ سوریه می‌گوید این درگیری چهارشنبه شب در شهر میادین واقع در استان دیرالزور رخ داده است.

روسیه از سپتامبر سال ۲۰۱۵ برای پشتیبانی از حکومت بشار اسد وارد عمل شد و به همراه ایران توانست نیروهای دولتی را در موقعیت برتر قرار دهد.

ایران به همراه گروه‌های متحد شیعه خود و از جمله حزب‌الله لبنان از زمین و روسیه از طریق پوشش هوایی دولت بشار اسد را در جنگ علیه شورشیان و گروه‌های جهادی حمایت می‌کنند.

بنا بر آمار دیده‌بان حقوق بشر سوریه بیش از ۴۰۰ هزار نفر در طول جنگ هفت ساله سوریه کشته یا ناپدید شده‌اند.

در این مدت بیش از از نیمی از جمعیت ۲۲میلیون نفری سوریه مجبور به ترک محل خانه‌وکاشانه خود شده‌اند.

حدود شش میلیون و ۱۰۰ هزار نفر از این تعداد، مهاجرت درون‌کشوری داشته و حدود پنج میلیون و ۶۰۰ هزار نفر هم به خارج گریخته‌اند.

با استفاده از اینترفکس، خبرگزاری فرانسه و بی‌بی‌سی جهانی؛ ح.ر./م.ا

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG