لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ شهریور ۱۳۹۸ تهران ۰۷:۲۱

تشدید اقدامات امنیتی در فرودگاه پکن


پرچم چین در کنار نشان المپیک(عکس:AFP)

در حالی که ۱۶۸ روز تا آغاز بازی های المپيک سال ۲۰۰۸ پکن باقی است، دولت چين از تشديد کنترل امنيتی فرودگاه بين المللی پايتخت خود خبر داد.


دولت چين روز جمعه ۲۲ فوريه اعلام کرد برای حفظ امور امنيتی بازی های المپيک ۲۰۰۸، فرودگاه بين المللی پکن را به جديدترين تکنولوژی مبارزه با تروريسم مجهز می کند.


بر اساس گزارشی که روزنامه چاينا ديلی - ارگان حزب کمونيست چين - از قول جانگ جی - معاون اول پليس فرودگاه پکن- منتشر کرده بخش مراقبت های امنيتی فرودگاه بين المللی اين شهر مجهز به بمب ياب های پيشرفته ای می شود که قادرند در عرض چند ثانيه مواد منفجره را شناسايی کنند.


فرودگاه بين المللی پکن در حال حاضر مجهز به روبات های ضد شورش است و از دستگاههايی استفاده می کند که با بهره گيری از اشعه ايکس محتويات داخل چمدانها و حتی بدن افراد را بر روی صفحه تلويزيون نشان می دهد.

فرودگاه بين المللی پکن در حال حاضر مجهز به روبات های ضد شورش است و از دستگاههايی استفاده می کند که با بهره گيری از اشعه ايکس محتويات داخل چمدانها و حتی بدن افراد را بر روی صفحه تلويزيون نشان می دهد.


بر اساس اظهارات جانگ جی، پليس با ايجاد موانع ايست بازرسی در اطراف فرودگاه کمربند امنيتی محکمی را در منطقه تاسيس می کند و پيشينه کاری همه کارکنان فرودگاه را با دقت مورد بررسی قرار می دهد.


وی همچنين گفت که عکسبرداری در داخل فرودگاه در هنگام سوار شدن يا پياده شدن ازهواپيما ممنوع خواهد بود.


دولت چين اعلام کرده که تروريسم بزرگترين خطر بالقوه ای است که در پيش روی بازی های المپيک قرار دارد و برای مهار اين خطر احتمالی يگانهای ويژه ای را با هدف مقابله با سلاح های شيميايی و هسته ای تشکيل داده است.


اين کشور همچنين کنترل شديدی را بر روی مدارک شهروندان خارجی مستقر در چين آغاز کرده است.


پکن برای حفظ امنيت در جريان اين بازی ها از کشورهايی نظير آمريکا، آلمان و اسراييل دعوت کرده است که با اين کشور همکاری کنند.


در همين رابطه، رابرت مولر، رييس پليس فدرال آمريکا - اف بی آی - در جريان سفرش به پکن که در اوايل سال جاری ميلادی صورت گرفت اعلام کرد که آمادگی پليس چين برای حفظ امنيت بازی های المپيک قابل تحسين است و اف بی آی در اين زمينه با نيروهای امنيتی چين همکاری می کند.


مبارزه با تروريسم در جريان بازی های المپيک مهمترين چالش اين کشور اعلام شده است


انتخاب سردبیر

XS
SM
MD
LG