لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹ تهران ۱۸:۵۱

محمد غزال، یکی از رهبران حماس، آزاد شد


یکی از نیروهای امنیتی حماس درحال بازرسی از محل انفجاری است که روز پانزدهم ژوییه در منطقه شجاعیه غزه رخ داد. (عکس: AFP)

محمد غزال، يک عضو ارشد حماس در کرانه باختری، که از سوی مردان مسلح ربوده شده بود، در نابلس آزاد شد.


بنا بر گزارش ها محمد غزال روز شنبه پس از ميانجيگری رهبران فتح به فرماندار نابلس تحويل داده شده است.


پيش از اين گروه حماس با انتشار بيانيه ای شخص محمود عباس، رهبر تشکيلات خودگردان، را مسئول هرگونه آسيب احتمالی به محمد غزال معرفی کرده بود.


يک سخنگوی حماس که خواسته نامی از وی برده نشود پيش از اين به خبرگزاری فرانسه گفته بود مسلح وابسته به فتح به محمد غزال گفته اند اگر درگيری های کنونی در منطقه الشجاعيه غزه پايان نگيرد وی را خواهند کشت.


  • گردان شهدای الاقصی که وابسته به فتح است، مسئولیت ربودن محمد غزال را به عهده گرفته است.

محمد غزال پس از آزادی در مصاحبه با شبکه الجزيره گفت که ربايندگان از وی خواسته بودند که حماس تعقيب افراد مظنون به بمبگذاری ۲۵ ژوييه در ساحل غزه که به مرگ يک دختر بچه و پنج نيروی حماس انجاميد را متوقف کند.


گردان شهدای الاقصی که وابسته به فتح است، مسئولیت ربودن محمد غزال را به عهده گرفته است.


محمد غزال که استاد دانشکده مهندسی دانشگاه ملی النجاح است روز شنبه تنها چند ساعت پس از آزادی از زندان های سرويس های امنيتی فتح ربوده شده بود.


پنجشنبه گذشته محمود عباس رهبر تشکیلات خودگردان به نيروهای امنيتی خود در کرانه باختری رود اردن دستور داده بود تمام هواداران حماس را که بازداشت شده بودند، آزاد کنند.


در ماه ژوئن سال ۲۰۰۷ حماس، نيروهای فتح را در پی درگيری های خونين از غزه بيرون راند. اين درگيری ها درپی به توافق نرسيدن اين دو گروه رقيب برای تشکيل يک دولت آشتی ملی صورت گرفت.


زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG