لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۸ تهران ۱۳:۲۸

خبرگزاری فارس: نفر دوم جیش‌العدل به قتل رسیده‌است


در حالی که برخی منابع داخل ایران از کشته شدن نفر دوم گروه موسوم به «جیش العدل» گزارش می‌دهند، این گروه نیز مدعی شده که ۱۸ تن از «افراد خارجی» وابسته به سپاه قدس ایران را به اسارت گرفته است.

خبرگزاری فارس روز یکشنبه، ۳۰ فروردین به نقل از «منابع آگاه» نوشت که محمدسعید ترکمان‌زهی، سخنگوی جیش‌العدل و نفر دوم این گروه در پی حمله «گروهی ناشناس» در شهر کراچی پاکستان کشته شده است.

خبرگزاری فارس می‌افزاید که «مسئولان و مقام‌های امنیتی» ایران نیز کشته شدن ترکمان‌زهی را تأیید کرده‌اند.

این خبرگزاری زمان کشته شدن محمدسعید ترکمان‌زهی را روز ۱۸ فروردین عنوان می‌کند و می‌گوید که از آن زمان تاکنون هیچ گروهی مسئولیت قتل وی را به عهده نگرفته در عین حال که جیش‌العدل نیز سکوت اختیار کرده است.

پایگاه خبری جیش‌العدل هیچ اشاره‌ای به مرگ احتمالی سخنگوی این گروه مسلح نکرده است. با این حال در روزهای اخیر چندین مورد حمله نیروهای جیش العدل به مرزبانان ایرانی و ماموران سپاه پاسداران گزارش شده است.

در یکی از این رخدادها ۸ مرزبان ایرانی در جنوب شرق ایران کشته شدند که جیش العدل نیز مسئولیت آن را پذیرفت.

این گروه مسلح همچنین در پایگاه خبری خود اعلام کرده که شامگاه شنبه، ۲۹ فروردین در جریان یک عملیات کمین تعدادی از «نیروهای خارجی وابسته به سپاه قدس» را که در حال انتقال به یکی از پایگاه‌های آموزشی سپاه در منطقه نصرت‌آباد بودند به اسارت گرفته است.

به گفته این گروه، افراد جیش العدل به هنگام بازگشت به پایگاه خود همراه با اسرا یک درگیری نیز با نیروهای سپاه داشتند که برای آزاد کردن اسرا تلاش می‌کردند، اما در نهایت علی‌رغم فرار چند تن از اسیران توانسته‌اند ۱۸ تن از آنها را به پایگاه خود ببرند.

جیش العدل همچنین گفته که در جریان این درگیری دو نفر از اعضای این گروه زخمی شده‌اند. این گزارش را اما مقامات ایران هنوز تایید یا تکذیب نکرده‌اند.

دیدن نظرات (۱)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است

انتخاب سردبیر

XS
SM
MD
LG