لینک‌های قابلیت دسترسی

سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶ تهران ۰۳:۱۸

گزارش رسانه‌های پاکستانی حکایت از تبادل آتش میان نیروهای ایران و پاکستان در مرز بلوچستان دارد.

تلویزیون پاکستانی «سما» و نشریه «پاکستان تودی» روز جمعه، دوم آبان، گزارش دادند که نیروهای مرزی ایران صبح امروز پنج خمپاره به خاک پاکستان شلیک کرده‌اند.

به گفته این منابع خبری، نیروهای پاکستانی هم در پاسخ به شلیک‌های ایران اقدام به شلیک دو خمپاره به خاک ایران کرده‌اند.

از گزارش این رسانه‌ها برمی‌آید که این تبادل آتش در منطقه ماشکیل بلوچستان رخ داده است، اما خبرگزاری‌های داخل ایران تا این لحظه خبری درباره این رویداد منتشر نکرده‌اند.

در این حال گزارشگر رادیو مشعل، بخش پاکستان رادیو اروپای آزاد، به نقل از یک افسر امنیتی به شرط عدم انتشار نام او می‌گوید که این تنها نیروهای ایرانی بوده‌اند که به خاک پاکستان شلیک کرده‌اند، اما نیروهای پاکستانی پاسخی به آن نداده‌اند.

از منابع خبری دیگری که این رویداد را پوشش داده‌اند، برخی نشریات هندوستان هستند که به نقل از منابع امنیتی نوشته‌اند خمپاره‌های ایرانی در عمق سه کیلومتری خاک پاکستان فرود آمده‌اند.

به نوشته این منابع، چند روز قبل نیز در این منطقه درگیری‌هایی میان نیروهای پاکستان و ایران رخ داد که به مرگ یک سرباز پاکستانی و جراحت سه نفر دیگر انجامیده است.

جمعه گذشته مقامات پاکستان اعلام کردند که نيروهای مرزی این کشور در حال تعقيب يک خودروی مشکوک با دو سرنشين بودند که مرزبانان ايرانی به روی اتومبیل آنها آتش گشودند.

به گفته آنها، این اقدام نیروهای ایرانی به مرگ یک افسر مرزی پاکستان و جراحت چهار نفر انجامیده است.

مقامات ایران همواره حکومت پاکستان را متهم می‌کنند که از تامین امنیت مرزهای خود با ایران ناتوان است و به تروریست‌ها و گروه‌های مسلح اجازه ورود به خاک ایران و اقدامات مسلحانه علیه نیروهای ایرانی را می‌دهد.

از جمله جانشين فرمانده سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ايران به تازگی تهديد کرد که اين نهاد نظامی، گروه‌های «اشرار» را حتی در داخل خاک کشورهای همسايه پيدا و بدون هيچ محدوديتی با آنها برخورد خواهد کرد.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG