لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ تهران ۰۷:۵۴

منابع نظامی ایران از درگیری با گروه‌های مسلح در استان‌های کردستان و کرمانشاه و در یک مورد دستگیری ۱۲ نفر از اعضای این گروه‌ها طی دو روز گذشته خبر می‌دهند.

خبرگزاری جمهوری اسلامی، ایرنا، روز دوشنبه، ۱۹ مهر، به نقل از سپاه بیت‌المقدس استان کردستان گزارش داد که حمله به منطقه «گلچی در» از توابع شهرستان مریوان با حضور نیروهای سپاه خنثی شده است.

ایرنا از این گروه مسلح به عنوان «اشرار ضدانقلاب» نام برده که به «سلاح‌های سبک و نیمه‌سنگین» از جمله آرپی‌جی مجهز بوده و با آن شلیک هم کرده‌اند، اما گلوله آرپی‌جی «عمل نکرده» است.

این گزارش می‌گوید که «اشرار با دادن تلفات و برجای گذاشتن تجهیزات خود» در نهایت متواری شده‌اند.

گزارش ایرنا اطلاعات بیشتری درباره این گروه مسلح و هویت آن به دست نمی‌دهد.

با این حال مناطق غربی ایران در ماه‌های اخیر صحنه درگیری‌های متعددی میان نیروهای نظامی کشور با اعضای حزب دموکرات کردستان ایران به رهبری مصطفی هجری بوده که وارد مبارزه مسلحانه با جمهوری اسلامی شده است.

روز دوشنبه، ۱۹ مهرماه، خبرگزاری مهر نیز به نقل از منابع «آگاه» از «متلاشی» شدن یک گروه «مسلح به سلاح سرد و گرم» در شهرستان گیلانغرب واقع در استان کرمانشاه خبر داده بود.

گزارش مهر هم از این گروه مسلح به عنوان «باند شرور» نام می‌برد که متشکل از ده مرد و دو زن بوده است.

به نوشته این خبرگزاری، نفرات مورد اشاره سوار بر خودروهای پژو، پراید و پیکان بودند که نیروهای گشت بسیج در نزدیکی مسجد جامع شهر آنها را شناسایی کردند و در نهایت نیز پس از تعقیب و گریز در حوالی پارک ورودی شهر بازداشت شدند.

این گزارش می‌گوید که از افراد بازداشت‌شده کلت کمری، اسپری اشک‌آور و تعداد زیادی چاقو و قمه کشف شده است.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG