لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ تهران ۲۳:۴۲

«۵۲ غیرنظامی» در جریان حملات هوایی ارتش سوریه کشته شدند


گروه دیده‌بان حقوق بشر در سوریه اعلام کرد که حملات هوایی حکومت سوریه به مواضع گروه خلافت اسلامی (داعش)، منجر به مرگ ۵۲ شهروند غیرنظامی از جمله هفت کودک شده است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، این گروه گفته است که حملات هوایی یادشده در مناطق الباب و قباسین در استان حلب رخ داده است.

دستکم ۵۲ غیرنظامی از جمله هفت کودک، سه نوجوان و دو زن در شمار قربانیان حملات هوایی روز پنج‌شنبه ارتش سوریه علیه نیروهای داعش هستند.

این رویداد در حالی رخ داده است که سازمان ملل متحد و گروه‌های مدافع حقوق بشر بارها از حکومت سوریه خواسته‌اند که از انجام حملات هوایی در مناطق مسکونی خودداری کند.

با وجود این، حملات هوایی ارتش سوریه همچنان ادامه دارد تا جایی که فعالان حقوق بشر می‌گویند شمار غیرنظامیانی که در جریان این حملات کشته می‌شوند بیشتر از کشته‌شدگان داعش است.

جنگ داخلی سوریه تاکنون به مرگ بیش از ۲۰۰ هزار نفر و آوارگی میلیون‌ها نفر از شهروندان این کشور انجامیده است.

در این میان پیکارجویان گروه «حکومت اسلامی» یا داعش توانسته‌اند بر بسیاری از مناطق سوریه مسلط شوند که برای مقابله با این گروه، یک ائتلاف بین‌المللی به رهبری آمریکا شکل گرفته است.

آمریکا به‌ طور مرتب مواضع داعش در عراق و سوریه را هدف حملات هوایی خود قرار می‌دهد و از جمله تعداد این حملات در روز جمعه ۳۹ مورد بوده است.

گزارش‌ گروه دیده‌بان حقوق بشر در سوریه همچنین حاکی است که در درگیری‌های روز پنج‌شنبه نیروهای کرد با نیروهای داعش در شمال سوریه، حدود ۶۰ تن از پیکارجویان گروه حکومت اسلامی کشته شده‌اند.

XS
SM
MD
LG