لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۲ تهران ۱۶:۲۱

شکست ارغوان رضایی در تنیس استرالیا


ارغوان رضایی، در زمانی که در سال 2005 میلادی برای مسابقات زنان مسلمان به تهران رفته بود.

در رقابت های تنیس اوپن استرالیا ارغوان رضایی، تنیس باز ایرانی تبار فرانسه، با شکست در برابر هه سیه سووی تایوانی، از راهیابی به دور چهارم این مسابقات بازماند.


خانم رضایی در دور نخست از سد حریفی اوکراینی گذشت و در دور دوم نیز با برتری ۲ بر ۱ (۳-۶، ۶-۳ و ۳-۶) بر تاتیانا گولوون، دارنده فرانسوی «سید» ۱۳ این مسابقه ها، در زمین شماره سه «ملبورن پارک» شگفتی آفرید.در دور سوم رقابت ها، پیکار ارغوان رضایی با هه سیه سووی به ۳ ست کشید و سرانجام تنیس باز تایوانی موفق شد ۲-۶، ۶-۷ و ۴-۶ بر ارغوان (اروانه) رضایی پیروز شود.

در دور سوم رقابت ها، پیکار ارغوان رضایی با هه سیه سووی به ۳ ست کشید و سرانجام تنیس باز تایوانی موفق شد ۲-۶، ۶-۷ و ۴-۶ بر ارغوان (اروانه) رضایی پیروز شود.


همچنین در این مسابقات ژوستین انن، تنیس باز شماره یک جهان، در دور سوم به سی و یکمین پیروزی پیاپی خود دست یافت. مسابقه او در روز جمعه، ۱۸ ژانویه و پیش از رقابت خانم رضایی با حریف تایوانی اش، برگزار شد.


انن در مسابقه با فرانچسکا شیاوونه، دارنده رده ۲۵ اوپن فرانسه، در ۲ ست پیاپی ۵-۷ و ۴-۶ پیروز شد تا در دور چهارم با برنده مسابقه رضایی – هسیه سووی مسابقه دهد.


با توجه به احتمال بیشتر پیروزی انن و ماریا شاراپووا بر رقیبان خود در دور چهارم، می توان انتظار داشت که در مرحله یک چهارم پایانی، انن و شاراپووا در برابر هم قرار گیرند.


بجز انن و شاراپووا، تنیس بازان نامداری چون سرنا ویلیامز، یانکوویچ و ایوانوویچ نیز به دور چهارم این مسابقات راه یافته اند.


XS
SM
MD
LG