لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ شهریور ۱۳۹۸ تهران ۱۷:۰۴

دستکم ۵۰ نفر در انفجار مسجدی در پاکستان کشته شدند


به گفته مأموران اطلاعاتی پاکستان، نزدیک به ۵۰ نفر در این انفجار جان باخته اند اما هنوز نمی توان آمار دقیق را اعلام کرد.

پلیس پاکستان می گوید روز جمعه در جریان سخنرانی وزیر کشور پیشین در مسجدی در نزدیکی شهر پیشاور، بر اثر انفجاری که احتمال می رود بمب گذاری انتحاری بوده باشد، ۵۰ نفر جان باخته اند.


به گفته مأموران اطلاعاتی پاکستان، نزدیک به ۵۰ نفر در این انفجار جان باخته اند اما هنوز نمی توان آمار دقیق را اعلام کرد.


به گزارش رویترز، شاهدان عینی می گویند بقایای بدن و لباس های قربانیان در سطح مسجد پراکنده است. در این انفجار دهها تن نیز مجروح شده اند.


به گفته یکی از مأموران پلیس که خواست نامش فاش نشود، شخص بمب گذار در میان نمازگزاران بوده و پس از پایان نماز که مردم برای تبریک عید به دور آقای شرپائو جمع شده بودند، بمب را منفجر کرده است.

انفجار زمانی روی داد که آفتاب احمد شرپائو، وزیر کشور پیشین پاکستان که به تازگی از کابینه پرویز مشرف کناره گرفت، در حال سخنرانی عید قربان در مصلای محل زادگاهش بود؛ اما هنوز روشن نیست که هدف اصلی انفجار شخص او بوده باشد.


آقای شرپائو به خبرنگاران گفت که در این انفجار آسیبی به او نرسیده اما پسرش در میان زخمی ها است.به گفته یکی از مأموران پلیس که خواست نامش فاش نشود، شخص بمب گذار در میان نمازگزاران بوده و پس از پایان نماز که مردم برای تبریک عید به دور آقای شرپائو جمع شده بودند، بمب را منفجر کرده است.


چارسده، منطقه ای که انفجار در آن روی داده، در ۲۰ کیلومتری پیشاور، مرکز ایالت سرحد شمال غرب پاکستان، است.


ایالت سرحد شمال غرب یکی از مراکز عمده فعالیت گروه های وابسته به القاعده محسوب می شود.


پس از حادثه خشونت آمیز مسجد لال در ژوییه گذشته، شمار حملات انتحاری در ایالت سرحد شمال غرب افزایش یافته و تاکنون به کشته شدن بیش از ۸۰۰ تن انجامیده است.


در ماه آوریل نیز آقای شرپائو در همین منطقه هدف بمب گذاری دیگری قرار گرفت که به مجروح شدنش منجر شد.


انتخاب سردبیر

XS
SM
MD
LG