لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ تهران ۱۴:۰۱

انجام رزمایش نوروزی پلیس در تهران


مقامات پلیس ایران می‌گویند هدف از این مانور نشان دادن توانایی‌هایی پلیس پایتخت در تامین امنیت تهران است
خبرگزاری فارس روز پنج‌شنبه، اول فروردین از انجام رزمایش نوروزی پلیس در میدان آزادی تهران خبر داده است.

به گفته احمدرضا رادان، جانشین فرمانده نیروی انتظامی ایران، هدف از این رزمایش نشان دادن «توانایی‌هایی پلیس پایتخت» در تامین امنیت تهران بوده است و این که «مردم بتوانند آسوده خاطر به سفر بروند».

در روزهای ابتدای بهار، شهر تهران به واسطه مسافرت‌های نوروزی پایتخت‌نشینان، به‌طور قابل ملاحظه‌ای از جمعیت خالی می‌شود که این مسئله امکان تحرک بیشتر گروه‌های سارق را فراهم می‌آورد.

از این رو پلیس تهران در سال‌های اخیر به هنگام تعطیلات نوروز تعداد ایستگاه‌های خود را در سراسر شهر افزایش می‌دهد.

برای تعطیلات نوروزی امسال نیز، چنان‌چه آقای رادان می‌گوید، ۲۵۰ ایستگاه جدید در پایتخت مستقر شده‌ است که در کنار ایستگاه‌های ثابت پلیس به تامین امنیت محلات کمک می‌کند. ضمن آن که پلیس پایتخت نیز در حالت آماده‌باش به‌سرمی‌برد.

جانشین فرمانده پلیس ایران اما در ادامه سخنان خود از کاهش تصادفات و تلفات رانندگی در تعطیلات امسال به نسبت مدت مشابه در سال قبل خبر داده است.

آقای رادان دراین‌باره به واحد مرکزی خبر گفت: «بر اساس آمار نسبت به سال گذشته تا اینجا کاهش تصادفات را داشتیم که جا دارد از مردم تشکر کنیم، اما این آمار را باید تا پایان تعطیلات باید بررسی کرد و لازم است مردم با حفظ موارد ایمنی تلاش کنند تا سفرهای آرام و خوبی را داشته باشند.»

ایران یکی از بدترین آمارها را در میان کشورهای جهان در رابطه با تصادفات و تلفات رانندگی دارد.

بر اساس اعلام پزشکی قانونی ایران، تنها در سال ۱۳۹۰ بیش از ۲۰ هزار نفر در کشور بر اثر تصادف جان باختند.

این در حالی است که تعداد کشته‌شدگان سوانح رانندگی در سال قبل آن بیش از ۲۳ هزار نفر بوده است.

آمار پزشکی قانونی ایران می‌گوید که همچنین در سال ۱۳۹۰ تعداد مصدومان حوادث راندگی چیزی حدود ۳۰۰ هزار نفر بوده که این آمار نیز به نسبت ۳۱۲ هزار مصدوم در سال ۱۳۸۹ کاهش یافته است.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG