لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ مهر ۱۴۰۲ تهران ۰۳:۳۸

سریع‌‌ترین موتورسیکلت‌های جهان


سری نینجا ۱۰۰۰ کاوازاکی

صنعت موتورسیکلت‌سازی در چند سال اخیر پیشرفت بسیاری کرده است.

حالا موتورهای کوچک و کم‌مصرف، توان موتورسیکلت‌های سنگین گذشته را دارند و این سبب شده موتورهایی با حجم بالا به سرعت و قدرت‌های خیره کننده‌ای دست پیدا کنند؛ اما با این افزایش سطح تکنولوژی هم‌اکنون سریع‌ترین موتورسیکلت‌ها کدام محصولات هستند؟

سریع‌ترین

سریع‌ترین موتورسیکلت جهان، اسطوره ژاپنی کاوزاکی نینجاست. این موتور هر چند سال دوباره توسعه پیدا می‌کند و مدل بهینه آن عرضه می‌شود.

نینجا H2R دارای یک موتور یک لیتری است که با سوپرشارژ می‌تواند ۳۰۵ اسب بخار قدرت تولید کند. این قدرت برابر سه خودرو استاندارد شهری است.

سوپرشارژ با نیروی الکتریکی هوای بیشتری را به داخل موتور می‌دمد.

گشتاور این موتور ۱۶۵ نیوتن متر است و می‌تواند به سرعت ۴۰۰ کیلومتر در ساعت دست پیدا کند.

وزن این هیولای ژاپنی ۲۱۶ کیلوگرم است و قیمت آن ۵۰ هزار یورو است.

شماری از تولیدات کاوازاکی در غرفه این شرکت در نمایشگاه موتورسیکلت میلان
شماری از تولیدات کاوازاکی در غرفه این شرکت در نمایشگاه موتورسیکلت میلان
دومین موتورسیکلت سریع

مقام دوم هم در اختیار یک مدل دیگر کاوازاکی نینجاست؛ مدل ZX 14r با حداکثر سرعت ۳۵۰ کیلومتر بر ساعت دومین موتورسیکلت استاندارد سریع جهان است.

شتاب صفر تا صد کیلومتر این موتورسیکلت ۲.۶ ثانیه است. موتور این محصول تقریباً اندازه پیشرانه پراید و چهارسیلندر است که می‌تواند ۲۰۷ اسب بخار قدرت تولید کند. وزن این موتورسیکلت ۲۷۰ کیلوگرم و گشتاور آن ۱۶۰ نیوتن متر است.

این موتورسیکلت تقریباً بیشتر خودروهای سوپر اسپرت با موتورهای پر حجم را پشت سر می‌گذارد.

سوزوکی در مکان سوم

سلطه ژاپنی بر این بخش از رده‌بندی جهانی پایان ندارد و سوزوکی سومین موتورسیکلت سریع جهان را تولید می‌کند.

سوزوکی هایابوسا عاشقان بسیاری در جهان دارد. این موتورسیکلت دارای پیشرانه ۱.۳ لیتری چهارسیلندر با قدرت ۱۹۰ اسب بخار و گشتاور ۱۵۰ نیوتون متر است و می‌تواند به حداکثر سرعت ۳۲۸ کیلومتر بر ساعت برسد.

قیمت ۱۸ هزار یورویی، سبب شده است بسیاری بتوانند آن را بخرند. دوستداران سرعت با خرید این موتور می‌توانند حتی خودروهای سوپر اسپرت بالای ۱۰۰ هزار دلار را به چالش بکشند و حسی عجیبی را از سرعت تجربه کنند. البته برای راندن این محصول سال‌ها تجربه و مهارت بالا لازم است.

ب‌ام‌و وارد می‌شود

بالاخره یک اروپایی به نوار سلطه ژاپنی پایان داده است. در مکان چهارم موتورسیکلتی از ب‌ام‌و آلمان قرار دارد.

موتورسیکلت S1000 RR ساخت ب‌ام‌و گذشته از سرعت بالا، طراحی خاص و زیبایی دارد و میان عاشقان موتورسیکلت به جانور مشهور است.

این موتورسیکلت دارای یک موتور یک لیتری است که ب‌ام‌و تمام هنر ساخت پیشرانه خود را در آن استفاده کرده است.

ب‌ام‌و از قوی‌ترین سازندگان موتورهای احتراق داخلی در جهان است و در این موتورسیکلت هم از پیشرانه ۱۶ سوپاپ و چهار سیلندر استفاده کرده که می‌تواند ۲۰۵ اسب بخار قدرت و ۱۱۳ نیوتن متر گشتاور تولید کند.

وزن این موتورسیکلت ۳۰ هزار یورویی ۱۹۷ کیلوگرم گزارش شده است.

پرچم ایتالیا بالاست

پنجمین موتورسیکلت پرسرعت جهان ساخت ایتالیا است. این موتورسیکلت MV Agusta F4 R نام دارد.

طراحی خاص، این موتورسیکلت را در کنار سرعت بالا جذاب کرده است. یک موتور یکی لیتری در این محصول استفاده شده است که می‌تواند ۲۱۲ اسب بخار قدرت و ۱۱۵ نیوتن متر گشتاور تولید کند.

این موتورسیکلت وزن ۱۷۵ کیلوگرمی دارد و می‌تواند به سرعت ۳۰۲ کیلومتر در ساعت برسد.

ایتالیا یکی از مهدهای موتورسیکلت‌رانی در جهان است و همیشه از آن قهرمانان بزرگی به جهان معرفی شده است پس عجیب نیست که این موتورسیکلت فوق‌العاده در این کشور تولید شود.

این موتورسیکلت در حالت بارانی هم پایداری بالایی از خود نشان می‌دهد و دارای چندین حالت مختلف رانندگی است. قیمت این محصول ۴۰ هزار یورو است.

این محصول را می‌توان فراری موتورها دانست.

XS
SM
MD
LG