لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۷ تهران ۰۷:۰۵

افزایش درخواست ها برای استعفای سناتور دمکرات به دلیل ادعاهای بدرفتاری جنسی


ال فرانکن، سناتور دمکرات از ایالت مینه سوتا

پس از آن که ۳۲ سناتور دمکرات از ال فرانکن، سناتور دمکرات از ایالت مینه سوتا خواسته اند به دلیل ادعاهای بدرفتاری جنسی مطرح شده علیه وی استعفا دهد، «رادیو ام پی آر»، شعبه مینه سوتای، نیز گزارش داده است که این سناتور دمکرات احتمالا روز پنجشنبه ۱۶ آذر ماه از سمت خود کناره گیری خواهد کرد.

به گزارش رویترز، با این حال دفتر این سناتور دمکرات اعلام کرده است، ال فرانکن هنوز تصمیم نهایی را اتخاذ نکرده است و وی همچنان در حال رایزنی با خانواده خود است.

سه هفته پیش پس از آن که گزارش هایی در خصوص ادعاهای دست کم شش زن درباره «دستمالی» و بدرفتاری جنسی علیه سناتور ال فرانکن منتشر شد، وی گفته بود، سمتش را در سنای آمریکا ترک نمی کند و تلاش خواهد کرد تا بار دیگر اعتماد مردم ایالت مینه سوتا که نمایندگی آنها را برعهده دارد، به دست بیاورد.

اما به دنبال یک ادعای تازه علیه سناتور ال فرانکن در روز چهارشنبه، ابتدا شش سناتور زن دمکرات در بیانیه های جداگانه ای خواستار استعفای آقای فرانکن شدند. در ادامه شمار سناتور های دمکراتی که خواستار استعفای وی شدند افزایش یافت. گزارش ها حاکی است که دست کم ۳۲ سناتور دمکرات خواستار استعفای آل فرانکن شده اند.

چاک شومر، رهبر اقلیت دمکرات سنای آمریکا در بیانیه ای گفته است: من سناتور ال فرانکن را دوستی عزیز و قابل احترام می دانم، اما او تعهدات مهم تری در قبال مردم حوزه انتخابیه اش و همچنین سنا برعهده دارد و او می بایست فورا استعفا دهد.

ال فرانکن نیز در توییتر خود نوشته است که روز پنجشنبه مطلبی را اعلام خواهد کرد ولی جزییات بیشتری از این مساله را بیان نکرده است.

عصر روز چهارشنبه وب سایت «پولیتکو» نیز گزارش داده است، احتمالا مارک دیتون، فرماندار مینه سوتا، تنیا اسمیت را به عنوان جایگزین ال فرانکن منصوب خواهد کرد و تا انتخابات مجلس سنا در سال ۲۰۱۸ برگزار شود در این سمت خواهد بود.

ال فرانکن از جمله مردان سیاستمدار، هنرمند و فعالان هنری است که طی ماه های اخیر با اتهام آزار جنسی و بدرفتاری جنسی با زنان مواجه شده اند.

«پولیتکو» روز چهارشنبه گزارش داد که یک دستیار در کنگره آمریکا گفته است که ال فرانکن در سال ۲۰۰۶ کوشیده است تا به زور او را ببوسد. ال فرانکن این ادعارا رد کرده است.

ال فرانکن، کمدین سابق در سال ۲۰۰۸ به عنوان نماینده سنای ایالت مینه سوتا انتخاب شد.

در همین حال، جان کانیرز، نماینده دمکرات مجلس نمایندگان از ایالت میشیگان که اتهامات در خصوص آزار جنسی علیه وی مطرح شده است،‌ گفته است، استعفا می دهد.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG